Свято вишиванки в метро Харкова: єдність, обряди і посмішки
Святкуючи день вишиванки, харківʼяни та гості міста прямо тут, на станції метро Історичний музей , мали змогу поринути в цікавий світ українських народних традицій.
Захід зібрав багато людей, навіть ті харківʼяни, які просто їхали у своїх справах, виходили з вагонів метро, щоб приєднатися до веселощів.
І це говорить про єдність та глибоку повагу до національної культури, зауважують організатори свята.
ОЛЕКСАНДР ВЛАСЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ У СПРАВАХ СІМʼЇ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ХМР
Сьогодні ми не просто святкуємо день вишиванки, сьогодні ми вшановуємо нашу культуру, історію та незламний дух українців. Хочу сказати, в цей день українці по всьому світу одягають вишиванки. Тим самим вони передають нашу історію, нашу культуру своїм дітям.
Різноманіття та краса вишиванок , в які були вбрані цього дня харківʼяни, вражає. Від сучасного стилізованого одягу – до автентичних старовинних сорочок
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ОЛЕСЯ І КСЕНІЯ УЧАСНИЦІ СВЯТА
Доброго дня. У вас така вишиванка! Я бачу – це ручна робота. Розкажіть, будь ласка, звідки в вас оці сорочки? – Це вишивала бабуся мого чоловіка. Подарувала нам. Десь, цій вишиванці років пʼять, цій – три роки вишиванці.
Для кожного українця вишиванка це код нації, це національний символ, а ще щось таке особисте, тепле – що гріє серце і радує душу, говорять учасники свята.
КСЕНІЯ УЧАСНИЦЯ СВЯТА
Для мене вишиванка – це таке щось рідне. Дійсно, українське. І я бажаю, що треба вдягати вишиванку не тільки на, власне, свято це, а і так, щоб вона була в повсякденному одягу. І щоб українці її носили кожен день. Щодо свята, мене дуже тішить, що такі свята ми можемо проводити в Харкові попри таку ситуацію, попри обстріли, свята підіймають настрій, як сьогодні – свято вишиванки, є фотобудка, де можна зробити класні фотки і це дуже круто, що є можливість така для харківʼян.
Кожне дійство, яке відбувалось на святі, було повʼязане з українським національним вишитим одягом – бо на то воно і свято вишиванки! Присутні, говорять, з радістю її вдягають і пишаються своїми традиціями
МАКСИМ УЧАСНИК СВЯТА
Національний одяг – це, по-перше, спосіб самовираження. Наш одяг унікальний. Він притаманний саме нам і це спосіб саме показати, що ти українець! Я думаю, що треба розповсюджувати таку тенденцію, щоб побільше людей було у вишиванках.
Одна з учасниць свята , Тетяна, розповідає, що ще з дитинства бабуся і матуся привчали її до українських звичаїв, вчили вишивати орнаменти. В таких традиціях і вона виховує своїх діток.
ТЕТЯНА І ВАЛЕРИК УЧАСНИКИ СВЯТА
У нас вдома дуже багато вишиванок. Це так круто, що можна одягтися і традиції прививати моїм дітям. Для мене вишиванка це щось неймовірне, щось з дитинства, щось рідне, тепле таке. Це бабуся, це хліб, це соняшник, це про Україну.
Впродовж свята учасники не лише милувались яскравими виступами харківських творчих колективів та сольних артистів, кожен доєднався до цікавої пізнавальної вікторини. Відповідали на питання щодо історіі вишиванки та старовинних традицій. Бажаючі взяли участь у відтворенні низки українських народних обрядів, повʼязаних з вишитим одягом та рушниками.
Цікавинкою свята стала і унікальна фотозона – гості у вишиванках мали змогу зробити миттєве фото, залишивши на згадку купу приємних вражень від свята.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Вишиванковий флешмоб відбувся у Палаці дитячої та юнацької творчості
- Харківські двірники та озеленювачі показали свій професіоналізм та незламність всій Україні
- Представники Мінʼюсту в Харкові: про що говорили ті, хто відповідає за справедливість
- У Харків матір та її донька підпалювали автомобілі військових (фото)
- Харків у вишиванках. Яким бачать свято діти – виставка малюнків в середмісті