Святыни из Греции привезли в Харьков. За пять дней они побывают в восьми храмах города
Поклонитися святиням, які раніше ніколи не були ні на території міста, ні взагалі в України. Така можливість випала харків'янам. Раніше мощі святителя Іоанна Златоуста і частка пояса Пресвятої Богородиці знаходилися лише на святій горі Афон у Греції, розповідає ініціатор привезення святинь депутат міськради Володимир Скоробагач.
Володимир Скоробагач депутат Харківської міської ради
Это для каждого православного человека, действительно, событие. Потому что эти мощи постоянно находятся на горе Афон, и практически никогда оттуда не вывозятся. Православные люди могут поклониться. И, конечно, попросить. И Божья Благодать наверняка к каждому человеку придёт.
Із реліквіями, що привезли до Харкова, пов'язані дивні легенди. З молитвами біля чесного Поясу Пресвятої Богородиці можна попросити про зцілення. А саму ікону Божої Матері священнослужителі називають "захисницею воріт".
Володимир Скоробагач депутат Харківської міської ради
Её нашли по воде, старец пошёл по воде, и она приплыла по воде к Афону. Он её взял на Афоне, по преданию, повесил в храм. Приходят – а на утро она на воротах. И не поняли, что это такое. Опять перевесили в храм. И так было 3 дня. И потом явилась Богородица и сказала, что она будет висеть на воротах и будет защищать ворота вашего монастыря.
Святим мощам Святителя Іоанна Златоуста моляться про просвітлення розуму, просять допомоги в скрутну хвилину та благополуччя в шлюбі. Те, що такі реліквії вдалося привезти до Харкова – це справжня божа благодать, впевнений депутат облради Олександр Давтян. І це допоможе об'єднати людей різних віросповідань та професій.
Олександр Давтян депутат Харківської обласної ради
Такую инициативу нельзя не одобрить. Если мы все вместе, особенно политики, пошли помолились. И ещё и покаялись – было бы вообще очень хорошо. Потому что безгрешных нет. Но есть люди, у которых грехов очень много. Вот надо покаяться, а господь простит. Я думаю, что это большое событие для Украины. Это возрождение духовности народа. Этого, наверное, сегодня не хватает. И я думаю, все верующие могут сегодня помолится о мире для этой земли.
Святі реліквій у Харкові будуть п'ять днів. Зустрінуть їх віряни у Свято-Миколаївському храмі, що в селищі Жуковського. Вже завтра, двадцять третього жовтня о восьмій ранку мощі перевезуть у Свято-Покровський храм. Там вони пробудуть до першої дня. О другій реліквії зустрічатимуть у храмі священномученика Валентина. Двадцять четвертого жовтня зранку мощі будуть у храмі Святої благовірної цариці Тамари. О другій половині дня реліквію зустрінуть у Храмі Георгія Побідоносця. Двадцять п'ятого жовтня з восьмої ранку реліквії будуть у Свято-Іоану-Усекновенському храмі. Після обіду – в Свято-Павлівському. Останьою точкою, де городяни зможуть доторкнутися до мощів, стане свято-Покровський монастир. Частки святих там будуть двадцять шостого жовтня, протягом всього дня.