Ситуаційний центр – для чого він Харкову. Подробиці проєкту (відео)
Місце дислокації представників всіх комунальних і критичних служб для оперативного реагування на будь-якого роду надзвичайні ситуації. Саме таким буде Ситуаційний центр. Саме з нього моніторитимуть все те, що відбувається у прифронтовому мегаполісі, який часто потерпає від ворожих обстрілів.
БОГДАН ГЛАДКИХ ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
Це центр, який буде об’єднувати представників усіх комунальних служб міста Харкова і також взаємодію з нашими екстреними службами. Бо на сьогоднішній день у нас є вже попередня домовленість і з ДСНС і з поліцією з патрульною. Про те, що вони будуть розміщуватись також в цьому центрі. Для того, щоб ми могли якнайшвидше координуватися. Це перший момент. Другий момент. Це наша міська система відеоспостереження міста, яка включає в себе камери , які є вже на території міста і ті, які ми зараз будемо ставити. Які дозволяють за допомогою відеоаналітики виявляти саме місця вибухів для того, щоб можна було оперативно відстежити і направити відповідні служби: екстрені, комунальні на місця виникнення таких надзвичайних ситуацій. І в зв’язку з тим, що є безпековий момент щодо надання доступу до цих камер, тому було прийнято рішення, що всі ці камери ми зводимо в одне єдине місце наш Ситуаційний центр, де будуть мати доступи екстрені служби, а також для перегляду, оперативного і відповідного реагування на всі ці речі.
Ще однією складовою проекту Ситуаційного центру стане – повне оновлення системи оповіщення населення про ймовірний ракетний обстріл. За даними спеціалістів, для жителів Харкова повітряна тривога спрацьовуватиме лишень тоді, коли буде пряма небезпека для мегаполіса.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
Запрацювати нова система сповіщення повинна вже протягом цього року. Міські системи будуть інтегровані до регіональної системи, а потім вже до загальнодержавної. Такі вимоги українського законодавства, кажуть в Департаменті з надзвичайних ситуацій.
БОГДАН ГЛАДКИХ ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
На сьогодні вся харківська область, як і в принципі всі інші регіони вони побудовані на старих системах ще радянського виробництва і вони не дають змогу зонувати. Тому, як тільки будуть виконані всі ці вимоги всіма органами територіальної громади буде можливість розділяти такі тривоги. Бо на сьогоднішній день програмне забезпечення, яке є у військових у ЗСУ воно повністю прогнозує політ ракети і потенційну зону ураження.
Ситуаційний центр у Харкові має запрацювати вже через кілька місяців. Сам проект з реалізації в місті такого центру втілюють в життя за кошти міжнародних партнерів.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Лілеї та рибу переселяють: чому з Озера в Центральному парку зникає вода?
- Нове насосне обладнання від міжнародних партнерів встановлюють у Харкові
- У Харкові за тиждень захворіли на грип та ГРВІ понад тисяча людей
- На Салтівці перевірили санітарний стан прибудинкових територій (фото)
- Великий потік транспорту, що розбив дорогу. Де у Харкові складнощі з рухом?