Ситуаційний центр у Харкові: Як IT-кластер допомагає місту (відео)

04.07.2024 17:07   -

Розвиток ІТ-сфери, презентація Харкова на міжнародній арені, допомога комунальним службам та благодійна допомога – все це стало ключовими питаннями для обговорення під час загальних зборів «Kharkiv IT Cluster».

Захід проходив у форматі телемосту між Харковом, Києвом та Варшавою. Долучились до події понад 200 представників IT-компаній. Вони підбили підсумки роботи за останні пів року та поділилися першорядними проєктами, які вдалося реалізувати за час повномасштабної війни. Окрім навчання ІТ школярів та студентів, що відбуваються на регулярній основі, учасники обговорили й створення проєкту для міста – Ситуаційний центр у Харкові.

ОЛЬГА ШАПОВАЛ ВИКОНАВЧА ДИРЕКТОРКА KHARKIV IT CLUSTER
За допомогою компанії Харківського ІТ кластеру було облаштовано спеціальний Ситуаційний центр, були замовлені спеціальні камери, які виготовлялися спеціально для Харкова. Відповідно тепер харківська влада, Ситуаційний центр – вони бачать все, що відбувається і миттєво можуть реагувати – це береже нам життя, це допомагає швидше допомогти місцевому населенню, і ми дуже пишаємося, що ми змогли долучитися до того проєкту. Ми віримо, що Харків є найкращим містом на землі, і відповідно ми це знаємо, тому що ми подорожуємо по всьому світу, але завжди повертаємося до Харкова. Тому Харків незламний, дякуємо всім харків’янам за таку потужну підтримку і харківське ІТ завжди продовжує розвиватися і мати Харків в фокусі, в серці і в орбіті своїх зусиль. Дякую.

Харківський міський голова Ігор Терехов подякував за співпрацю айтівцям та зазначив, що саме завдяки їхній підтримці у створенні Ситуаційного центру місту вдалося скоротити час прибуття профільних служб на місця ворожих обстрілів, які відбуваються кожного дня у різних районах міста. Така оперативність допомагає рятувати життя людям.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми разом створили Ситуаційний центр і оснастили його тими камерами. І дійсно миттєва реакція. і можливість миттєвої реакції наших служб: ДСНС, Поліція. Сьогодні ми маємо таку можливість дуже швидко реагувати завдяки тим камерам, які сьогодні разом ми зробили. І дійсно щиро дякую вам за це! Звісно, я дуже вітаю тих, особливо наших партнерів, які сьогодні – партнерів, бо ви знаходитись у Харкові, і тих, хто не знаходяться у Харкові, але сплачують податки у Харкові, дійсно це суттєва допомога, це насичення бюджету у тому числі і міста, і державного бюджету. І вдячний вам всім, хто сьогодні працює і сплачує податки.

І 2024-й став роком міжнародного визнання, діляться айтівці. Так, Kharkiv IT Cluster представив українську ІТ-спільноту у Німеччині, Чехії, Бельгії та Польщі. Там спеціалісти з незламного ділилися своїм досвідом стійкості та просували український інноваційний потенціал на світовому рівні. Адже ІТ усюди: державні послуги, оборонна сфера, різноманітні додатки, якими кожного дня користуються українці. Тож дуже важливо, наголошують Kharkiv IT Cluster допомагати розвиватись Харкову та Україні в цілому.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОЛЕКСІЙ РАДЧЕНКО ЧЛЕН НАГЛЯДОВОЇ РАДИ, ЗАСНОВНИК ТА ДИРЕКТОР ІТ-КОМПАНІЇ
Харків багатий та сильний своїми спільнотами, тобто поки ми разом бачимо ці проблеми, їх вирішуємо Харків буде незламний. Ми будемо триматись не дивлячись ні на що. Об’єднавшись в Харкові ми як підприємці, ми розуміємо, що наші сфери інтересів – вони ширші, тобто ми дивимось і в рамках країни, і розуміємо, що багато наших клієнтів ключових – вони за кордоном. Відповідно ми повинні себе презентувати і позиціонувати, як надійних партнерів і підрядників у глобальному світі.

ЄВГЕН КАТРИЧ ЧЛЕН НАГЛЯДОВОЇ РАДИ, ЗАСНОВНИК ТА ДИРЕКТОР ХАРКІВСЬКОЇ ІТ-КОМПАНІЇ
Я в кластер вступив уже після повномасштабного, тобто це 22-й, 23-й і вже половинка 24-го. Я, на жаль, не можу сказати яким кластер був до повномасштабного, але я бачу як він прогресує зараз. Тобто навіть за ці два з половиною роки я бачу, як він змінюється. Всупереч подіям. Якщо до війни, наприклад, до повномасштабної я маю на увазі, ми ІТ-компаніями, ми бачили конкурентів – одна компанія конкурує з іншою. То зараз ми не бачимо конкурентів, ми бачимо колег і партнерів. Тобто ми допомагаємо один одному, всупереч тим обставинам, які відбуваються.

ОСТАННІ НОВИНИ