Такого світ ще не бачив! Та чи тепер це кінець? Все про коронавірус і завершення карантину (відео)
В Україні 1 липня закінчується карантин. COVID-19 став для українців важким випробуванням, акцентував Прем’єр-міністр, повідомляючи цю новину.
ДЕНИС ШМИГАЛЬ ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ
Усі наші рішення весь цей час були спрямовані на те, аби зберегти життя людей. За період пандемії ми відпрацювали механізми реагування, що стали в пригоді під час повномасштабної війни. Тепер відповідаємо на нові виклики, озброєні новими методами та підходами. Дякую медикам, які всі ці роки самовіддано боролися з пандемією та зробили все, аби мінімізувати її наслідки.
Всесвітня організація охорони здоров’я скасувала статус пандемії COVID-19 як глобальної надзвичайної ситуації ще на початку травня.
ТЕДРОС АДХАНОМ ГЕБРЕЇСУС ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР ВООЗ
З великою надією я оголошую кінець COVID-19 як глобальної надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я. Однак це не означає, що COVID-19 більше не становить глобальної загрози здоров’ю.
За офіційними даними ВООЗ, вірус забрав щонайменше сім мільйонів життів у світі.
З початку пандемії COVID-19 в Україні зафіксовано понад 5 з половиною млн випадків захворювання на коронавірусну хворобу – що складає 13 з половиною відсотків від всього населення. Видужали —понад 5, 445 млн осіб – це 98 відсотків. Не змогли подужати хворобу 2% — 112 418 осіб.
За три роки пандемії:
- Всього інфіковано 5 557 995 – 13,5 %;
- Смертельні випадки 112 418 – 2,0 %;
- Видужали 5 445 577 – 98,0 %.
Епідемія коронавірусної інфекції, яка розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя. Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами. Світові мегаполіси, де ще вчора вирувало життя, залишились безлюдними. Наче привиди. Такого світ ще не бачив.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
Аналітики вважають, що ВООЗ, національні системи охорони здоров’я виявилися неготовими ефективно реагувати на таку загрозу як коронавірус. Не оминула біда і Україну.
Коронавірусна інфекція COVID-19 (пневмонія нового типу) вперше була діагностована 3 березня 2020 року в Чернівцях.
12 березня в Україні розпочався жорсткий локдаун.
13 березня було зафіксовано перший летальний випадок внаслідок коронавірусної інфекції.
Почалась довга боротьба зі смертельним вірусом, яка тривала три роки. Перший карантин перебігав у другий, третій…. Запобіжні заходи, за борони, обмеження, та COVID-19 не вщухав. Найвидатніші вчені зі всього світу почали працювати на створенням вакцини , медики шукали ефективні і дієві методи лікування невідомої хвороби. Першому одужавшому пацєнту раділи всією країною:
ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ
В Україні є перша людина, яка одужала від коронавірусу. Його виписують і він повертається додому. Я вітаю і його і Україну. Це найприємніша звістка за останні дні і вона свідчить , що в нас точно все буде добре. Головне зберігати спокій і режим ізоляції.
Так. Режим ізоляції тривав по всій країні.
Загрозливою була ситуація і у Харкові. З 12 березня 2020 року і у Харкові запровадили карантин, котрий як тоді планувалося буде тривати до 3 квітня, були заборонені: масові заходи, концерти, спортивні змагання, зібрання у яких беруть участь понад 60 людей. Припинили працювати всі міські навчальні заклади.
- 12 березня у Харкові запровадили карантин;
- 17 березня було зачинено Харківський метрополітен та торговельно-розважальні центри;
- 25 березня 2020 року було виявлено перший випадок появи коронавірусної хвороби на Харківщині.
Харків боровся. Лікарі мужньо, інколи ціною свого здоров’я, відвоювали у ковіда кожного пацієнта.
Рік дистанційної роботи, навчання, обмежень і зачинених закладів, деградації економіни – здавалось гіршого року вже не буде. Але ні. 2021-й теж пройшов під знаком боротьби з коронавірусом.
- 19 липня 2021 у Харкові було зафіксовано 23 4221 випадок інфікування;
- 5 609 осіб померло (2,4 %).
Харківщина часто опинялась в списку найнебезпечніших регіонів, потрапляючи до червоної зони. Кількість хворих росла з кожним днем. Лікарні були переповнені тяжкими пацієнтами. Харківська влада робила все, щоб забезпечити місто необхідними ліками та киснем.
СВІТЛАНА ГОРБУНОВА-РУБАН ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ТА СОЦЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
Утром человека перевели в палату ему стало лучше, на его место положили другого, которому стало хуже, или которого госпитализировали. Что касается кислорода, он есть, он поступает в медицинские учреждения. У нас нет дефицита кислорода. И мы сегоднялелаем все, что бы проводить дополнительные точки поточного кислорода.
Міські лікарні переобладнювали під коронавірусних хворих, формували додаткові койкомісця.
Наприкінці жовтня 2021-го Харківщина за офіційними показниками наблизилась до порогу “червоної зони”:
- хворими на коронавірус було зайнято 65% ліжок;
- щоденно виявляли до 1500 випадків інфікування.
Тим часом вчені змогли винайти, а виробники запустити в масове виробництво перші вакцини. Спочатку щеплювали найвразливіші верстви населення, потім без сертифікату заборонялось відвідування громадських закладів. В країні активно почали вакцинувальну кампанію. Людей закликали робити щеплення, пояснюючи, що це єдиний метод зберегти життя.
СВІТЛАНА ГОРБУНОВА-РУБАН ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ТА СОЦЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
Вы видите репортажи , что творится в областях, переведенных в красную зону, имеется ввиду Запорожье, Одесса. Люди срочно выстраиваются в очереди на вакцинацию. С одной сторонысвдруг возникло понимание того, что нужно вакцинироваться, а с другой стороны по условиям красной зоны без паспорта о вакцинации ни на работу, ни куда-то в общественные места пройти не получится.
Вакцинація від COVID-19 стала панацеєю для людства. Перша, друга, третя доза, бустерна. Щеплення робили і дорослі і діти. Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію. Нинішня ситуація безпрецедентна, заявляють у Всесвітній організації охорони здоров’я
ТЕДРОС АДХАНОМ ГЕБРЕЇСУС ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР ВООЗ
За три роки з того часу COVID-19 перевернув наш світ з ніг на голову. ВООЗ повідомила про майже сім мільйонів смертей, але ми знаємо, що їх кількість у кілька разів більша — щонайменше 20 мільйонів.
20 мільйонів життів… Тепер COVID-19 буде частиною випадків грипу та ГРВІ, які реєструються кожного року в осінньо-зимовий період.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Погода у Харкові на сьогодні, 13 грудня
- Прямо з передової прибули на церемонію нагородження: поліцейські отримали медалі
- Автопарк комунальників поповнили новою технікою: якою саме – показали двірники
- Актуальні зміни у русі громадського транспорту в Харкові
- Харків майбутнього: яким буде відновлення міста після війни