Танцювальний марафон. Від ірландських до сучасних – у парку Горького танцюють всі
Під кельтські мотиви поблизу колеса огляду – городяни вчилися старовинному ірландському танцю. Його історія почалася кілька віків тому.
Анастасія Міщенко тренер з ірландських танців
-Он начинался с каких-то традиционных крестьянских каких-то праздников в Ирландии, постепенно становился все более сложным и все более популярным, и в 20-м веке кельтская лига решила его популяризовать, возродить кельтскую культуру и ирландскую культуру и выделить его в отдельный вид спорта.
Для городян демонструють найпростіші рухи. Досвідчені тренери кажуть, ірландський танець має свою мову тіла та зміст.
Анастасія Міщенко тренер з ірландських танців
-Вы можете в танце передать в танце все что угодно – от бешенной злости до невероятной радости, вы можете признаться в любви, вы можете сказать – иди отсюда или наоборот – ты мне нравишься, давай общаться, все, что угодно.
Але поки на обличчях відвідувачів парку – лише здивування. Вікторія ВолоснИк зізнається, не перший рік займається сучасними танцями. Хоча тут, на майстер-класі її навичок не достатньо.
Вікторія Волосник відвідувачка парку ім. М. Горького
-Трудности собственно с перестановкой ног, потому что непривычно, я обычно хожу на танцы на другие направления, обычно руки-ноги все согласовано, тут больше упор на ноги идет – легкодоступно все объясняли, было весело и танец сам по себе достаточно позитивный, легкий.
Вирішили спробувати себе і ми. Але одразу ж стикаємося з труднощами.
З першого погляду здавалося все дуже легко, але все одно потрібна не аби яка гнучкість ніг.
-Подымаем ногу, прыгаем, подставить, да, правильно, все в пятой позиции не забываем
Тримати рівновагу, рухатися навшпиньки та підстрибувати з легкістю – все це з першого разу не вдається.
-У вас все хорошо получается, немного тренировки и все получится.
Та не лише цьому стилю можна було навчитися цієї суботи в парку Горького. Тож ми направилися до іншого майданчику. Тут вже сучасні танці. Аліна демонструє ямайський стиль – реггі денс хол. Каже, він особливо популярен серед дівчат.
Аліна "Мартіна" тренер з сучасних танців
-В основном начинают для себя, для фигуры, а потом зажигаются и пошло-поехало.
А ось за цими хлопцями ніхто не наважувався повторити.
Іван "Марті" тренер з сучасних танців
-Это паппинг, от слова "пап" – это взрывные, четкие движения мышц, которые делаются в бит или тогда когда танцор хочет это сделать – для красоты танцы, есть базовые движения, с которых люди начинают обучаться, и только потом ои приходят постепенно к тому, что мы называем фристайл, танец от души уже.
Та в парку Горького всі танцювали від душі і для душі. Адже незважаючи на вік чи здібності для кожного цей день став святом. Святом танцю.
Анастасія Полякова