Тариф на електроенергію для населення: наскільки він підвищиться та чому це необхідно?”

22.04.2023 15:03   -

Тариф на електроенергію для населення хоча і підвищиться, але не на багато і не так стрімко, як деякі лякають. Про те, що стосується підвищення тарифу на електроенергію для населення, розповів Голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус. Він зазаначив, що енергосистема України в ході масових ракетних обстрілів російськими окупаційними військами отримала збитків на мільярди доларів.

АНДРІЙ ГЕРУС ГОЛОВА КОМІТЕТУ ВР З ПИТАНЬ ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
Нам потрібні додаткові гроші на ремонт та відновлення енергосистеми. Ідуть дискусії, де можна було б цей ресурс отримати, тому що критично важливо, щоб в українців було світло і тепло наступної зими.

У Верховній раді також зазначили, що підготовка до наступної зими коштуватиме державі близько 40 млрд гривень. При цьому підвищення тарифів на електроенергію для населення хоч і обговорюється, але є крайнім заходом.

АНДРІЙ ГЕРУС ГОЛОВА КОМІТЕТУ ВР З ПИТАНЬ ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
Зараз українці платять за кіловат майже на 4 гривні менше, ніж український бізнес: 1,44 грн. та 1,68 грн. порівняно із 5,5 грн. за кіловат. Але до рівня тарифу для бізнесу ціну для населення підняти неможливо. І різко піднімати вартість кіловату ніхто не збирається.

При цьому, якщо порівнювати український тариф на електрику із сусідніми країнами, то він у 3-4 рази менший, повідомив перший заступник голови комітету Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко.

ОЛЕКСІЙ КУЧЕРЕНКО ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ КОМІТЕТУ ВР З ПИТАНЬ ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
Навіть якщо на гривню зросте тариф, у нас більше половини населення споживає до 150 кВт-год. Це за місяць вони платитимуть додатково 150 гривень. Ну, давайте так скажу: не смертельно.

Урядовці зазначили, що підвищення тарифу на електроенергію для малозабезпечених нічого не змінить, адже витрати, як і раніше, покриватимуться державними субсидіями.

В свою чергу, Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що рішення про зміну тарифів на електроенергію для населення ще не ухвалено. Питання ще обговорюється. Тож цифри, які з’являються в різних публікаціях, це лище припущення аналітиків.

Але Міністр також зазначив, що підвищення тарифів для населення може стати одним із рішень, які дозволять відновити енергосистему України після масованих ракетних атак російських окупантів.

ОСТАННІ НОВИНИ