Тариф на світло, газ і воду та ціни на продукти – як зміниться ситуація у червні

27.05.2024 17:31   -

На початку літа вартість овочів на ринку, фруктів, бакалеї та інших базових продуктів змінеться. Здешевлення більшості продуктів пов’язано з сезонним фактором, пояснюють експерти. На ринку з’явиться більше вітчизнаної продукції і попит суттєво збільшиться, тому продавцям доводеться знижувати ціни. На здешевшання також впливає зниження ділової активності. Тому зазвичай влітку інфляція припиняє рости, а інколи починає знижуватись.

Категорії продуктів, які мають потенціал до здешевшання у червні. До них відносяться:

•  хліб та хлібобулочні вироби;
•  овочі;
•  фрукти;
•  олія;
•  макаронні вироби;
•  крупи.

А от які продукти подорожчають з червня, так це  м’ясо, риба та морепродукти. Проте експрти зауважують,  це не буде стрімке зростання вартості. Ціна буде підійматись з середньорічною швидкістю.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Більше платити доведеться українцям і за комунаьні послуги. Так, у червні жителі країни можуть зіткнутися із зростанням тарифів на електроенергію. Такі прогнози дають чиновники та експерти. Перегляд вартості електроенергії може бути одним із кроків залучення додаткових коштів на відновлення енергосистеми.

РУСЛАН СЛОБОДЯН ГОЛОВА ДЕРЖЕНЕРГОНАГЛЯДУ
Від наявності коштів безпосередньо залежить швидкість відновлення генеруючих потужностей, а також наскільки ми встигнемо підготуватися до наступного опалювального сезону. Чим більше ми встигнемо зробити до осені, тим менше відключень буде протягом наступної зими.

Урядовець зазначив, що відповідні розрахунки продовжуються. Однак, це підвищення не буде шоковим для споживачів, запевнив він.
Тим часом експерти прогнозують, що тариф може зрости в півтора-два рази. Ймовірно, побутові споживачі платитимуть від 3,50 до 5 гривень за кіловат.

А ось тариф на газопостачання в Україні у червні залишається без змін. За законодавством чинні ціни діятимуть до 30 квітня 2025 року включно.

Залишиться без змін і оплата за централізоване водопостачання та водовідведення для побутових споживачів. Проте, експерти припускають, що з огляду на те, що з 1 червня 2024 року зросли тарифи на воду для непобутових споживачів (організацій), до кінця року зміни можуть торкнутися і побутових споживачів.

ОСТАННІ НОВИНИ