Харків, місто з багатою історією та потужною культурною спадщиною, був і є осередком бурхливого розвитку творчості. Тому нині мегаполіс попри всі складнощі не лише зберігає, а і примножує свої мистецькі здобутки. Так, 10 жовтня у одному із найвідоміших виставкових центрів Харкова – Будинку художника Харківська організація Національної спілки художників України відкрила чергову, щорічну Всеукраїнську виставку до “Дня художника”, який вкотре відзначає вся вітчизняна мистецька спільнота.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Сьогодні ми зібралися на цю виставку, для нас це дуже знакова подія, особливо коли ми відзначаємо День художника. Це справжнє свято, бо мистецтво – це джерело натхнення і в ці непрості часи, які, на жаль, ми вимушені з вами переживати, для нас це дуже важливо, дуже важливо, щоб був гарний настрій, незважаючи на постійні обстріли, постійно лунаючі повітряні тривоги – це дуже важливо. І сьогоднішня подія теж знакова. Ми будемо бачити картини, ми будемо бачити мистецтво і – це запорука гарного настрою!
До виставки долучилася як харківська інтелігенція, так і гості міста. Адже ця подія виступила своєрідним щорічним творчим звітом з художньої, просвітницької та освітянської діяльності. Загалом у виставкових залах було експоновано понад 300 творів, які належали більш ніж 200 авторам із майже усіх регіонів України, а особливо Слобожанщини. Різноманітність робіт вражала. Зокрема, присутні мали змогу насолоджуватись живописом, графікою, скульптурою, декоративним мистецтвом, дизайном та новітніми формами візуальної репрезентації.
КОСТЯНТИН ЧЕРНЯВСЬКИЙ ГОЛОВА НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ
Для мене особисто сьогодні не просто відкриття виставки. Тому що ця виставка, саме Всеукраїнська виставка до “Дня художника”, вона уже є традиційною. І сьогодні харківський будинок художника зібрав надзвичайно потужні, надзвичайно колоритні твори. І як пересічні поціновувачі образотворчого мистецтва, так і професіонали, фахівці, критики, можуть побачити справжній зріст сучасного образотворчого мистецтва України.
Цьогоріч основна увага на заході була приділена творчій діяльності саме молодих митців. Зокрема, у межах виставки відбулося вручення членських квитків 25-ти новим учасникам Національної спілки художників України.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
АЛІНА НИКИФОРОВА ХУДОЖНИЦЯ, ЧЛЕН СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ
Було дуже гарне відкриття, була вся Харківська мерія, всі представники еліти. Це було дуже захопливо, тому що для мене це вперше в житті. Я отримала посвідчення художника Національної спілки України. Для мене це була дуже захоплююча подія. Тому я зараз в ейфорії ще від цієї події. Все сподобалось, все на дуже високому рівні пройшло. Я буду намагатися також своїми зусиллями вкладати більше, для того, щоб возвести харківський живопис на той рівень який буде достойний, щоб представляти Харків, живопис, скульптуру, графіку.
Як організатори, так і відвідувачі виставки одноголосно запевняють, що за часи війни, мистецтво для харківʼян набуло особливого значення, ставши не лише способом самовираження, а й потужним інструментом для підтримки морального духу та збереження національної ідентичності. Адже якщо переможе творчість, то переможе і життя.
ЮРІЙ БОЙЧУК РЕКТОР ХНПУ ІМЕНІ Г. С. СКОВОРОДИ
Сьогодні ми маємо право жити завдяки не тільки збройним силам, вони основні, але і тій фортеці, тій цитаделі, яку створили художники, вона не менш значуща. Це дає нам сили вижити в цій страшній війні.
КОСТЯНТИН ЧЕРНЯВСЬКИЙ ГОЛОВА НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ
Мистецтво це зброя, мистецтво це ліки, мистецтво лікує душу, мистецтво допомагає нашим пораненим воїнам психологічно реабілітуватися, знаходити потім своє місце в суспільстві вже по-новому. Тому такі заходи, а тим більше заходи в такому місті як місто-герой Харків безперечно сьогодні показують всій Україні, всьому цивілізованому світові що наше образотворче мистецтво сьогодні надзвичайно важливе і актуальне в боротьбі з ворогом.
ОСТАННІ НОВИНИ
- У Харкові розпочне роботу ще одна підземна школа
- Ціна порятунку: У Харкові вшанували пам’ять тих, хто віддав життя заради інших
- “Вони створили такі умови, що немає страху народжувати”, – породілля про Харківський перинатальний центр
- Минулоріч у Шевченківському районі усунули понад 650 аварій на водоводах
- Харківські тепловики працюють цілодобово, щоб у містян були якісні послуги