Теракт в центральной диспетчерской или как харьковские службы экстренного спасения учились взаимодействовать
Харківська центральна диспетчерська швидкої допомоги. Близько другої години дня невідомомий чоловік вдерся у будівлю та захопив у заручники жінку. В руках у зловмисника – коктейль Молотова. Злодій погрожує диспетчерську підірвати. Співробітники установи звертаються до рятівників.
На допомогу заручниці поспішають ще й медики та правоохоронці. Людей із будинку евакуюють.
Дмитро Мягких співробітник патрульної служби поліції
Я предлагаю вам сотрудничать с полицией. Откройте, пожалуйста, медленно дверь.
Не одразу, але зловмисник таки зрозумів свою неспроможність та вирішив здатися. На нього надягають наручники і саджають у поліцейську автівку. Щоправда, одразу відпускають. Адже ситуацію теракту інсценували задля сумісних практичних навчань міських служб екстренного порятунку.
Віктор Забашта директор Центру екстренної швидкої допомоги та медицини катастроф
Они включали в себя бригады экстренной помощи, полицию, и бригады МЧС. А полицейская служба у нас вновь. С милицией у нас были отработаны планы. Сегодня чуть-чуть поменялась их структура, их форма работы..
Ще одне завдання навчань – налагодити роботу центральної диспетчерської швидкої допомоги у разі надзвичайної ситуації. Щоб городяни змогли викликати лікаря за будь-яких умов. А медики в іншому місці – отримати виклик і врятувати чиєсь життя.
Віктор Забашта директор Центру екстренної швидкої допомоги та медицини катастроф
У нас давно продуман механизм резервной диспетчерской. Поэтому в случае террористической угрозы или в результате какого-то стихийного бедствия возможно перераспределение потока вызовов из одной диспетчерской в другую.
Практичні навичкі отримали. На цьому навчання завершили. А всі служби екстренного порятунку Харкова пообіцяли співпрацювати так злагоджено і надалі.