Терехов: Харкову потрібні інвестори, які б працювали з підприємствами і виробниками

11.06.2024 14:36   -

Напередодні Берлінської конференції мер Харкова поспілкувався онлайн з представниками німецької сторони. Їх цікавила ситуація у Харкові на даний час та потреби міста. Так, Ігор Терехов розповів, що місто з перших днів вторгнення потерпає від обстрілів. І якщо минулого року було більш-менш спокійніше, то вже цієї весни ворог активізував ракетні атаки. Зруйнував всю енергетичну інфраструктуру, залишивши Харків без генерації власної електроенергії,  пошкодив багато об’єктів критичної та цивільної інфраструктури, і що, найтяжче, вбив багато мирних людей.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Хочу сказати, що інтенсивність дуже зросла. Практично кожного дня Харків перебуває під обстрілами. Виключенням, на щастя, було дві, що не був обстріляний Харків, і це, що стосується людей, їм емоційно дуже важко все це переносити.

Щодо ситуації з електропостачанням, то вона дуже складна на сьогодні, зауважив Ігор Терехов. І про це він неодноразово наголошує у кожному своєму інтерв’ю

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Так, ми маємо графіки відключення споживачів, людей від електропостачання, десь на чотири години. Що стосується виробничих підприємств, то вони вночі починають працювати. І це виклик, перед яким ми стоїмо. Тому сьогодні наша головна мета і головне завдання, коли ми розмовляємо з інвесторами, з фондами, зі всіма, щоб забезпечити Харків електропостачанням на період зими. Для нас це дуже важливе питання і тому працюємо над тим, щоб децентралізувати систему енерго і тепло постачання.

Але поряд з питаннями сьогодення, міська влада на чолі з мером міста, переймається і майбутнім Харкова. Відбудова житлових будинків, відновлення підприємств і транспортної інфраструктури – цьому приділяється велика увага вже сьогодні, зазначив Ігор Терехов.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Знаєте, не чекати часу, а після закінчення війни, щоб ми відразу почали діяти.

Тож наразі розробляється генеральний план розвитку Харкова. До відновлення міста вже долучаються міжнародні партнери, інвестори, зауважив мер.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
І дуже хотів би, щоб німецький бізнес, крім цього,  був обізнаний всім цим і спільно з нами приймав участь у всіх проектах, які ми будемо робити і сьогодні, і завтра, і після завтра, і через десять років. Якщо казати за галузі, то, перш за все,  Харків завжди був студентським містом. До війни у нас було приблизно триста тисяч студентів, які навчалися у всіх вишах, які є у Харкові. На жаль, сьогодні дуже багато студентів переїхало, в зручній формі навчаються не покидаючи свої виші. Крім цього Харків завжди був інтелектуальним містом, містом креативних технологій, айтітехнологій. І для нас це дуже важливо. І крім цього у Харкові завжди працювали люди, які мали відношення до аерокосмічнских агенств, до космосу. І це теж накладало свій відбиток на те, що ми робимо. І, звісно, ж загальне машинобудування, це теж коньок міста Харкова.

Тож, коли мова йде про інвестиції для Харкова, говорить мер, то підтримка міжнародних організацій, фондів, підприємців, сьогодні потрібна всім галузям, не забуваючи також, і про малий бізнес. Адже відбудовувати доведеться багато.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
І, дійсно, нам потрібні інвестори, які б прийшли, і чітко, знаєте, погалузево, підкреслю, працювали з нашими виробниками, нашими підприємствами. Якщо вони хочуть працювати самостійно, будь ласка, немає жодного питання, ми будемо супроводжувати всі проекти, починаючи від того, як вони прийшли, потім взяли земельну ділянку на 50 років в аренду, чи викупили її, немає жодного питання, і почали будувати промислові підприємства,виробничі підприємства, і інші підприємства, які можна будувати в місті Харкові. Ми максимально прозорі, максимально відверті, і гарантуємо зі свого боку всі умови, для того, щоб інвестор приходив і почував себе комфортно.

ОСТАННІ НОВИНИ