Терехов у Гданську: прифронтові міста мають уже зараз готувати проєкти відбудови
Мер Харкова Ігор Терехов виступив на сайд-івенті «Стійкі міста України: від відновлення до сталого зростання», який відбувся 24 червня у польському Гданську в межах конференції Ukraine Recovery Conference 2026. Захід організувала ініціатива «ООН для українських міст» за підтримки Харківської міської ради та Асоціації прифронтових міст та громад України.
У форумі взяли участь представники агенцій ООН, міжнародних фінансових інституцій, урядів країн-партнерів, дипломатичного корпусу та бізнесу. Під час виступу Ігор Терехов наголосив, що сьогодні саме прифронтові території фактично формують нову архітектуру безпеки не лише України, а й усієї Європи.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА, ГОЛОВА АСОЦІАЦІЇ ПРИФРОНТОВИХ МІСТ ТА ГРОМАД
Це приклад того, як можна співпрацювати, результативно співпрацювати під час війни. І я впевнений, що сьогодні для нас дуже важливо не тільки вистояти. Для нас дуже важливі і Збройні Сили, і всі громади, прифронтові міста й громади. Але сьогодні потрібно, щоб прифронтові міста і громади не залишилися сам на сам після війни. Потрібна чітка стратегія розвитку, чіткий план розвитку і вже готові проєкти. Як тільки закінчиться війна, ми надамо ці проєкти інвесторам, міжнародним фінансовим інституціям та банкам. І вони будуть розуміти, що в нас уже є готові рішення.
За словами мера, Асоціація прифронтових міст та громад нині об’єднує понад 360 громад із 12 областей України. Перед ними стоїть подвійне завдання: забезпечувати життєдіяльність під час війни та одночасно готуватися до масштабного відновлення.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
Ігор Терехов зазначив, що громади потребують міжнародної підтримки для розробки техніко-економічних обґрунтувань, проєктної документації та стратегій розвитку. Саме ці документи є основою для залучення великих інвестицій та фінансування міжнародних партнерів.
Харків уже має практичний досвід такої роботи. Зокрема, спільно з ініціативою «ООН для українських міст», Фундацією Нормана Фостера та за підтримки уряду Німеччини місто розробило концепцію Генерального плану розвитку. Також триває модернізація енергетичної та транспортної інфраструктури, реалізуються проєкти будівництва підземних освітніх просторів та створення нових безпечних міських середовищ.
Окремо міський голова розповів про напрацювання щодо відбудови одного з найбільш постраждалих районів Харкова — Північної Салтівки.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА, ГОЛОВА АСОЦІАЦІЇ ПРИФРОНТОВИХ МІСТ ТА ГРОМАД
Ми сьогодні розробили певний план Північної Салтівки. Це невеличкий комплекс, яким ми можемо поділитися з іншими містами та громадами. Він передбачає 237 квартир, п’ять нових житлових секцій. Крім цього, це замкнута екосистема: бомбосховище, паркінги, укриття, сучасний дитячий садочок і сучасна школа. Так ми можемо працювати. Але нам потрібна експертиза. Проведення експертизи та розробка проєктів потребують значних коштів.
Міський голова підкреслив, що Харків готовий ділитися своїм досвідом із громадами, які також готуються до відновлення. За його словами, вже сьогодні необхідно створювати проєкти майбутнього розвитку, щоб після завершення війни максимально швидко перейти від планування до реалізації конкретних рішень.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Погода у Харкові на сьогодні, 26 червня
- Безкоштовні консультації лікарів та гроші на ліки: у Харкові тривають медогляди ВПО
- Квітучі схили та автополив: як змінюється Клочківський узвіз
- Терехов у Гданську: прифронтові міста мають уже зараз готувати проєкти відбудови
- У Харківському політеху — новий ректор

Випуск № 71 (1142) від 25.06.2026





