Термін оновлення військово-облікових даних завершився: що буде далі?
18 травня 2024 року набув законну силу законопроєкт «Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби».
ІРИНА ГАРБУЗ ПРЕДСТАВНИК ЦЕНТРАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УПРАВЛІННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО ШТАБУ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Відповідно до змін, які були прийняті в травні 2024 року всі військовозобов’язані, резервісти та призовники повинні оновити свої військово-облікові дані до 16 липня 2024 року. Зробити це можна в ТЦК та СП, ЦНАП або в застосунку Резерв+. Громадяни, які не встигли оновити свої військово-облікові дані, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності.
Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, штраф за перше правопорушення складає 17000 грн, за повторне правопорушення протягом року штраф буде складати 25000 грн. У Міністерстві оборони зазначають, що повноваження виписувати штрафи мають лише територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
МАРК АНДРУСЯК ДИРЕКТОР КАДРОВОЇ ПОЛІТИКИ МОУ
Факт виявлення правопорушення може здійснити технічний працівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки. За інформацією, яка є в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, який всі більше знають як систему “Оберіг”, він може це побачити. Виявлення факту цього правопорушення він документально оформлює і передає керівнику ТЦК для складання протоколу.
У Генштабі Збройних Сил заспокоюють, автоматично штрафи виписуватися не будуть, адже згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення накладення штрафу передбачається протягом трьох місяців з дати виявлення правопорушення, але не більше як рік з дати вчинення такого правопорушення. Зазначається, що незгодні можуть оскаржити накладання штрафу в суді.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ІРИНА ГАРБУЗ ПРЕДСТАВНИК ЦЕНТРАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УПРАВЛІННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО ШТАБУ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Всі громадяни, хто не згоден з накладеним стягненням, мають право звернутися до суду для оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, зробити це необхідно протягом 10 днів з дня винесення постанови про притягнення до відповідальності.
У Генштабі додають, що на час розгляду справи в суді за не оновлення військово-облікових даних людину не можуть ще раз притягнути до відповідальності. Також у Генштабі відповіли, чи будуть розсилатися повістки поштою.
ІРИНА ГАРБУЗ ПРЕДСТАВНИК ЦЕНТРАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УПРАВЛІННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО ШТАБУ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Відповідно до прийнятих змін в законодавстві після 16 липня передбачена можливість надсилати повістки Укрпоштою. Повістки будуть надсилатися за тими адресами, які були вказані при оновленні військово-облікових даних.
Громадянам, які оновили свої дані до 16 липня, можуть надсилатися повістки для проходження військово-лікарської комісії. До тих громадян, які не оновили свої військово-облікові дані до зазначеного часу, будуть застосовані, крім штрафних санкцій, тимчасове обмеження в праві користування транспортними засобами.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Відсьогодні патрульні працюватимуть з TruCAM на 25 нових ділянках доріг
- Росія вночі скинула бомби на житлові будинки та лікарню в Куп’янську (фото)
- Як виглядатимуть пошкоджені висотки після відновлення: оприлюднено візуалізацію
- “Щоб люди користувалися”: як у Харкові слідкують за підйомниками у висотках
- Між Силами оборони та військами рф на Харківщині за добу відбулося 9 бойових зіткнень