Территориальные центры Харькова предоставляют услугу паллиативного ухода на дому
На відміну від традиційної медичної допомоги паліативна передбачає цілий комплекс послуг як медичного, так і соціального, психологічного і духовного напрямку. Як удосконалити надання такої допомоги важкохворим людям – стало темою обговорення на засіданні Координаційної ради з питань паліативної допомоги у місті Харкові. І медики, і соціальні робітники, і громадські організації працюють в одному напрямку.
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення
Это очень сложная тема, очень болезненная тема. И вот то что мы начали нуждаться друг в друге и понимать друг друга – это очень важно. Но я думаю, медицинские работники в этом станут более социальными, а социальные более медицински подкованными. И качество вырастет и там, и там.
В активну роботу надання хоспісної допомги включились соціальні робітники територіальних центрів. Пройшли практичне навчання у хоспісі і освоїли такий вид послуги, як паліативний догляд на дому. Тож тепер готові надавати таку допомогу невиліковно хворим людям за місцем проживання.
Тетяна Джурило директор територіального центру надання соціальних послуг Немишлянського району м.Харкова
Услуги предоставляются на безоплатной основе как и остальным жителям района. Если это человек одинокий, он имеет право бесплатно получить услугу паллиативного ухода на дому. Или если он имеет детей инвалидов или дети уже сами являются пенсионерами.
Як зазначають фахівці, перші кроки зроблено і є вже перші результати. На сьогодні по місту нароховується кілька сотен людей, які потребують паліативної допомоги і отримують її. Але проблемні питання ще залишаються. Для обслуговування хворих необхідні спеціальне обладнання та засоби особистої гігєни, є потреба і у функціональних лІжках. І для вирішення цих питань вирішення, на наступне засідання Координаційної ради мають намір запросити депутатів постійної профільної комісії міськради.