Тихая охота со смертельным исходом. Осторожно грибы!
Саме зараз час збору грибів, адже сонячну погоду змінили дощі, що тільки посприяло їхньому щедрому зростанню. Тож любителі лісових делікатесів масово відправляються на тихе полювання, будучи впевненими, що чудово розбираються у грибах. Натомість зачасту, це буває не так. І у кошики навіть досвідчених потрапляють і неїстівні гриби. За статистикою близько 10-ти % отруєнь відбувається саме через вживання таких грибів і їх неправильне приготування.
Найдієвіша порада, яка стовідсотково вбереже вас від отруєння грибами, – відмовтеся від споживання дикорослих грибів. Абсолютно протипоказане споживання грибів для дітей до 12 років, жінок у період вагітності і грудного вигодовування, людей літнього віку.
Також у відомстві радять у разі сумніву, якщо гриби підозрілі, краще від них відмовитися взагалі, а ще не купляти їх на стихійних ринках і не збирати поблизу трас, підприємств і на забруднених територіях.
Щоби уникнути отруєння грибами, користуйтесь правилом “однієї доби”: готуйте гриби протягом першої доби після збирання (відварюйте щонайменше тричі по 30 хвилин) і зберігайте приготовлені гриби не більше доби.
Основні ознаки отруєння грибами, нагадують фахівці, це нудота, різкий біль в животі, діарея, запаморочення, підвищення температури тіла, задуха та судоми. При появі хоча б одного з них, кажуть, потрібно негайно звертатися до лікаря, а не займатися самолікуванням і спробою "перечекати" недомагання, це загрожує летальним результатом. А ще радять зберігти залишки грибів, що вживали, для їхнього подальшого дослідження, це допоможе точніше встановити діагноз і обрати ефективніше лікування.