Центральна дитяча бібліотека Московського району. Раніше до неї стояли черги із читачів, розповідають працівники, а тепер в день – до двадцяти чоловік. Чотирнадятирічна Анастасія тут частий гість, їй любов до книг вдалось прищепити батькам.
Анастасія Кириченко 14 років
Люблю больше читать книги из-под принта, потому что ничего не может заменить шелест страниц, запах свежей краски.
А от дев'ятирічна Лєвана зізнається, що сідає за книгу, коли розрядиться телефон.
Лєвана Сидельник 9 років
Я больше люблю фантастику. Например? Фантастические твари и где они обитают.
Ще до сьомого класу, кажуть бібліотекарі, дітей вдається привчити до читання, вже далі – задача з нелегких. Викручуються, як можуть. Влаштовують театралізовані дійства, самі перевдягаються у казкових героїв.
Світлана Глащинська заступник директора централізованої бібліотечної системи Московського району
Меньше стали читать. Мы завлекаем читателей. Новые книги, которые мы получаем, они с удовольствием читают книги на украинском языке, также мы проводим массовые мероприятия. У нас на базе нашей библиотеки работает театр книги.
Діти з особливими потребами можуть замовити книгу і їм принесуть додому. Взагалі, констатують вже видавці, діти вкрай вибагливі. Аби заохотити- доводиться йти в ногу з часом. Наприклад, створюють книги із доповненою реальністю, яку можна побачити за допомогою смартфону. А ще велику роль відіграє ілюстративний матеріал.
Юлія Орлова генеральна директорка видавництва
Илюстративный материал может абсолютно не нравится нам взрослым, а может очень даже нравится детям. И вот обычно, если говорить о дамах, то мы не любим каких-то тараканов, сверчков, паучков, а как дети любят заниматься всеми этими насекомыми. Детский мир богат, широк, непосредственен и поэтому для того, чтобы создавать книги, которые будут интересны – мы привлекаем большое количество методистов, психологов и педагогов.
На першому місці у найменшої аудиторії книги про динозаврів, на другому – монстри, а на третьому – книги із сучасними іграми. Взагалі у світі для задоволення читають всього тридцять відсотків дітей. І це вкрай погана тенденція, говорять психологи.
Тетяна Балан психолог
Вообще книга должна быть на столе еще до того, как мама поехала в роддом и это правда. Вначале ребенок он не видит, он вообще слышит, и там играет речь интонация, тембр голоса, это уже контакт мамы с ребенком и, конечно, пик приходится на три годика, потому что в три года ребенок становится почемучкой? И когда у мамы есть книга, и мама открывает книгу, то ребенок прежде всего видит иллюстрацию.
Доведено, говорить Тетяна Балан, що саме друковані книги є більш ефективними для пізнання та розвитку дітей. Аби читання увійшло у звичку – це потрібно робити щодня. Шість хвилин на день навіть для дорослої людини, переконує психолог, знімає сімдесят відсотків стресу.