Трагедія у колі харківських ветеранів Афганістану. На 46-му році пішов із життя Техран Муслім огли Алієв
Техран Алієв воював в Афганістані в середині вісімдесятих. Бойові товарищі розповідають – він бачив війну з середини, неодноразово мірявся силою з ворогом голими руками. За заслуги перед вітчизною Техран отримав найвищу нагороду.
Володимир Рижков голова Харківського обласного союзу ветеранів Афганістану
-Он служил в войсках специального назначения. Это те войска, которые принимали непосредственное участие в соприкосновении с врагом. Вплоть до рукопашного боя. Они выполняли специальные задачи командования армии, которая там располагалась. Техран прошел эту службу достойно. Был награжден, наверное, самой такой медалью, которая только возможна – за отвагу.
Після війни Техран приїхав до Харкова. Тут жив, працював та активно займався проблемами воїнів-афганців. Постійно допомагав їм, організовував зустрічі, виховував молодь.
Юрій Ємельянов товариш Техрана Алієва
–Стремительность, настойчивость, упорство этого человека давало нам возможность понимать, что мы можем сегодня воспитать нашу молодежь, можем поддержать нашу страну нашим боевым духом, нашим состоянием души, что практически нет нерешенных задач.
Серце Техрана Алієва зупинилося вчора. У нього залишилася дружина та троє синів. Сьогодні в останню путь його проводжали всім миром. Громадська панахида відбулася біля меморіалу воїнам-афганцям. Тут не тільки близькі та рідні чоловіка, а й бойові товарищі з усієї України. Висловити свої співчуття прийшли і владники. Говорять – для Харкова смерть Техрана – непоправна втрата.
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення
-Они никогда не жаловался на жизнь, он никогда ни от кого ничего не требовал, ему никогда никто ничего не был должен. Он отличался этим отношением к жизни. То, что он был просто активным харьковчанином и помогал другим людям – это однин момент. А второй момент – он был примером гражданственности, примером того, каким должен быть сегодня человек в нашем обществе.
Поховають Техрана Алієва на батьківщині – в Азербайджані. Так вирішили його рідні. А колеги хочуть звернутися до міського голови з проханням викорбовати на пам"ятнику меморіальну дошку на честь померлого. Щоб всі, хто любив, цінував та поважав його, змогли прийти та вшанувати пам"ять свого друга.
Володимир Рижков голова Харківського обласного союзу ветеранів Афганістану
-Когда говорят, что незаменимых людей нет, в случае с Техраном – это неправда. Таких, как Техран, к сожалению, больше не будет. И нам остается одно-единственное – это помнить о нем. И быть его достойными, самое главное
.
Юлія Чорна