"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Трансплантация органов. Основа заложена. В Украине ее хотят узаконить

У нього майже не було шансів вижити. Чингіз народився з вадою серця. Лівий шлуночок у хлопчика практично відсітній. Але в 2011 харківським лікарям вдалось зробити неможливе. Чингіз хочя і з половинкою серця, але живе.
 
Чингіз 4 роки
 
Просто оно не стало работать, и они его отремонтировали. Это если я буду все есть.
 
Два тижні тому йому зробили останню, третю операцію – корегуючу, для того, щоб правий шлуночок міг працювати за все серце.
 
Ігор Полівенок завідувач відділення кардіохірургії "Інституту загальної та невідкладної хірургії ім. В.Зайцева"
 
Ребенок перенос 3- этапа, 3 стадии поллиативной коррекции так называемой, при которой правый желудочек стал системным. Но этот правый желудочек, филогенетически он более слабый, природой не придуман. Как желудочек, который работает в системе высокого давления. 
 
Надія Блажей мама Чингіза
 
Сейчас все нормально, врачи сказали будем жить дальше, будем наблюдаться. Но, слава Богу, коллектив тут замечательный подобрался, люди просто с золотыми руками делают чудо.
 
Рано чи пізно хлопчику потрібне буде нове серце – донорське.  Ціна питання, якщо це робити за кордоном, сотні тисяч доларів.
 
Надія Блажей мама Чингіза
 
У нас выхода другого нет. Если у нас есть единственная возможность, то мы готовы к этому. Даже сейчас пытаемся даже деньги собрать на это все. Но, как, пока что своими силами. А там посмотрим, но все-таки надежда есть. Потому, что хочется, чтоб так было и не только с моим ребенком, очень много детей, которые требуют такого вмешательства и участия нашего государства в этом. 
 
Якраз нардепи над цим задумались. І в першому читанні підтримали закон про трансплантацію. Наразі є два законопроекти. Що кардинально по суті протележні. Перший говорить про те, що людина після смерті  стає донором автоматично. Інший – лише за добровільної згоди. Наразі кажуть юристи панікувати не потрібно. Бо, буде вноситись купа поправок і доповнень.
 
Павло Макаренко юрист
 
Голосування в першому читанні говорить лише про концептуальне одобрення цього законопроекту. Який він буде мати, коли він дійде до другого читання цього ми ще говорити не можемо. Але коли ми зараз будемо чути багато критики с приводу чорних трансплантологів , про те, що будуть розв’язані руки і вони зможуть зловживати цим я з цим категорично не погоджуюсь. Краще хай у нас буде будь який з цих законів, але ця сфера буде врегульована будь-яким з цих законів. Тому, якщо закону немає, тоді немає ні відповідальності немає правил гри, немає контролю. 
 
За словами медиків на закон про трансплантацію лише в Харкові чекають десятки пацієнтів.
 
Ольга Бучнева кардіохірург
 
За последний год мы с Харькова отправляли двоих на трансплантацию. Пока они не доехали. Это связано с материальными трудностями, техническими, но будем надеяться, что это можно будет делать в Украине. Это будет дешевле, это будет качественно, я уверена, и более реально для пациентов. Это все реально. Мы это все можем делать. И в наших условиях и в киевских условиях. МЫ счастливы, честно, мы счастливы. Потому, что такой законопроект он в многом позволяет видеть перспективу жизни многих пациентов.
 
Щоб це запрацювало, потрібно створити відповідну базу даних. І головне, щоб вона працювала. А також, щоб разом з ідеєю узаконити трансплантацію, в Україні була проведена повна реформа система охорони здоров'я.
 
Ігор Полівенок завідувач відділення кардіохірургії "Інституту загальної та невідкладної хірургії ім. В.Зайцева"
 
Одно без другого не возможно. Нужна реформа здравоохранения. Нужны нормальные правила игры в медицине, и нужна законодательная база в трансплантологии, и тогда все будет. 
 
Щодо загрози появи тіньового донорства, то і медики і юристи мають  на це свою думку.
 
Павло Макаренко юрист
 
Уявити будь-яку ситуацію, яку ми бачимо там в американських фільмах ми можемо : будуть красти людей з вулиці, будуть викрадати дітей тому, що поступить певне замовлення, про те, ми живемо в правовій державі і говоримо про те, що ми приймаємо закон, а отже і інші закони мають працювати в першу чергу кримінальний кодекс. І якщо потрапляє безхатченко чи хтось там ще, то це вже інший, – кримінальний кодекс, тому говорити про те, що цей закон може завдати шкоди, мені здається досить передчасно. 
 
Поки нардепи думають як правильно узаконити трансплантацію органів, Чингіз мріє стати пілотом, а родина збирає йому кошти на нове серце.