«Травень. Склад. Поезія»: у рамках фестивалю «Харків культурний» відбувся літературний вечір

08.05.2025 17:25   -

Попри війну і неспокійну реальність, у Харкові народжується поезія. У рамках фестивалю «Харків культурний», перший тиждень якого присвячений літературній тематиці, відбувся другий творчий захід «Травень. Склад. Поезія». Члени Молодіжної ради при Харківському міському голові та активна творча молодь зібралися разом, аби поділитися один з одним авторською поезією.

У затишній атмосфері прозвучали вірші та проза від юних сучасних поетів. Свої твори презентували студенти та школярі, кожен з яких має унікальний голос і погляд на світ.

Олена Карнаух – студентка Національного юридичного університету та депутатка Молодіжної ради при Харківському міському голові у заході бере участь не лише як організатор події, але і як безпосередній учасник. Дівчина пише вірші з девʼяти років за різною тематикою. У ії творчих доробках є як громадянська, політична, так і філософська лірика.

ОЛЕНА КАРНАУХ ДЕПУТАТКА МОЛОДІЖНОЇ РАДИ ПРИ ХАРКІВСЬКОМУ МІСЬКОМУ ГОЛОВІ, ЧЛЕНКИНЯ КОМІСІЇ КУЛЬТУРИ
У мене в доробку дуже багато громадянської лірики. Спочатку повномасштабного вторгнення тема війни міцно посилилася в моєму серці і, звичайно, знайшла відображення в текстах, але сьогодні хочеться почитати про щось світле, натхненне, тому я читатиму про кохання.

А ось випускник одинадцятого класу на заході не тільки модератор події, але і поет, який ділиться власними творами на актуальну тему війни. Вірші з глибиною слова й тонким відчуттям літературного діалогу хлопець почав писати з початком повномасштабного вторгнення.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ВОЛОДИМИР СКЛЯРОВ СТАЖЕР КОМІСІЇ КУЛЬТУРИ МОЛОДІЖНОЇ РАДИ ПРИ ХАРКІВСЬКОМУ МІСЬКОМУ ГОЛОВІ
На жаль, дуже творів у мене повʼязано з війною і це дуже важливо, насправді, писати про війну саме під час війни тому, що це своєрідне свідчення і документування художнім словом тих подій, в яких ми живимо.

Михайло Яременко – аспірант Національного юридичного університету останні півтора роки пише вірші. Хлопець вирішив долучитися до літературного заходу, театрально презентувавши публіці свій вірш про юнака і русалку.

МИХАЙЛО ЯРЕМЕНКО АСПІРАНТ НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Вірші я почав писати під час війни. Я взагалі за освітою юрист, але зрозумів, що десь у мене все це жевріє, я вирішив дати цьому волю, дати цьому час і з початку 2024 року я пишу. Я вважаю, що Харків – це готичне місто. І скажімо, я такий харківський казкар, я роблю казки, іноді не дуже веселі, але я займаюсь таким міфотворенням.

Всі учасники літературного вечора висловили свої думки і переживання, ділилися мріями через віршоване слово. До поезії у кожного з них шлях різний, хтось пише ще з дитинства, когось надихнули оточуючі, а у більшості бажання творити, говорити про власний біль почало виникати з початком війни. Але, як запевняють самі учасники події, такі творчі заходи наживо необхідні молоді, особливо зараз під час війни, заради спілкування, обʼєднання та розвитку і популяризації культури та творчості у прифронтовому місті.

ОЛЕНА КАРНАУХ ДЕПУТАТКА МОЛОДІЖНОЇ РАДИ ПРИ ХАРКІВСЬКОМУ МІСЬКОМУ ГОЛОВІ, ЧЛЕНКИНЯ КОМІСІЇ КУЛЬТУРИ
Поетичні вечори для молоді – це ж не просто камерні зустрічі з віршами, це і можливість молоді долучитися до створення культурно доробку і варто зазначити, що українська поезія є джерелом нашого національного коду, нашої національної ідентичності і тому молодь має змогу долучитися до її створення і зробити свій внесок у формування нашої культурної ідентичності.

ВОЛОДИМИР СКЛЯРОВ СТАЖЕР КОМІСІЇ КУЛЬТУРИ МОЛОДІЖНОЇ РАДИ ПРИ ХАРКІВСЬКОМУ МІСЬКОМУ ГОЛОВІ
Власне, скажу, що я був в повномасштабну війну в різних містах, подалі від Харкова і особливо розумів важливість саме в Харкові і інших прифронтових містах проводити культурні заходи, оскільки в таку добу вони допомагають зберігати стан життя, не впадати у вічний сон і очікування чогось.

МИХАЙЛО ЯРЕМЕНКО АСПІРАНТ НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Вони неймовірно важливі тому, що люди пишуть вірші, люди творять попри війну і їм потрібні майданчики, можливо, як на періодичній основі, можливо, кожен місяць, наприклад. Є таке поняття, як крапельне читання, щоб кожен місяць проводилось, а так це неймовірно важливо, це, не знаю, це каталізатор, мені здається.

ОСТАННІ НОВИНИ