Три підземні школи, ще одна станція метрополітену, два ПРУ: у Харкові розширюється простір очного навчання

28.08.2024 17:04   -

Як розпочнеться новий навчальний рік у воєнному Харкові, скільки дітей зможуть навчатися офлайн  у безпечних просторах та про нову програму розвитку української мови розповіла на пресконференції журналістам Ольга Деменко – директорка департаменту освіти Харківської міської ради.

Через військову ситуацію вже третій рік діти вимушено навчаються онлайн. Але, завдяки ініціативі міської влади, за останній період були створені безпечні середовища для здобуття освіти дітей. А саме, на пʼяти станціях метрополітену були організовані класи для навчання, а також побудована підземна школа. Звісно, цього замало, кажуть у мерії, щоб у реальному часі навчалися майже 53 тисячі харківських школярів, але місто робить все, щоб якомога більше дітей здобували якісну освіту.

ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Найважливіший виклик на сьогоднішній день це розширення мережі офлайн навчання. Зараз ми завершуємо роботи на ще одній станції метрополітену. І у нас добавляється ще майже 800 дітей, тобто понад 3000 дітей будуть навчатися в метрошколі. Є дві школи з ПРУ і, звичайно, наша підземна школа, яка на сьогоднішній день набрала вже 1090 дітей. Бажаючих, знову хочу сказати, дуже велика кількість  і, на жаль, всі, хто хотів би навчатися офлайн, ми охопити не зможемо. Але це для нас найважливіший напрямок, це найважливіша позиція Харківської міської ради і наразі будуються одночасно три підземних школи, в трьох районах – Основʼянському, Новобаварському і Шевченківському будуються три підземні школи. Зразу хочу сказати, якби ми одержали хоча б копійку освітньої субвенції на будівництво укриттів, то цих шкіл було б набагато більше. На превеликий жаль, ні в 23, ні в 24 році Харків не одержав субвенцію на будівництво або капітальний ремонт захисних споруд цивільного захисту.

За словами Ольги Деменко, роботи з будівництва трьох підземних шкіл тривають і вже в кінці 24-го року ще близько 2000 дітей зможуть долучитися до очного навчання. До першого класу у вересні підуть 5,5 тисяч першокласників, що на дві тисячі менше, ніж минулоріч. І, як зазначають, в департаменті, то саме дітям молодшого шкільного віку вкрай необхідне навчання віч-на-віч з учителем.

ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Ми пояснюємо батькам, що ми зараз ставимо такі пріоритети. Перш за все, це першачки, друге, це початкова школа і тільки тоді середні та старші класи. Звичайно, у нас є з пʼятого по одинадцятий є класи, де будуть навчатися, їх багато, але, перш за все, це першачки. Майже 25% це лише першачки, це лише першачки, бо їм зелене світло, бо це діти, у яких зараз формується ставлення до навчання, мотивація, соціалізація, робота в колективі, виявлення здібностей, талантів, лідерських якостей. Це неможливо пропустити.

Офлайн навчання вкрай необхідне підростаючому поколінню загалом, бо переважну кількість часу за останні роки діти навчалися онлайн. Тому місто працює над розширенням офлайн осередків для безпечного навчання, але є питання з фінансуванням.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Постановою Кабінету Міністрів виділяється субвенція на область, тобто на регіон, а область потім ту субвенцію розподіляє між власною областю і обласним центром. На жаль, в минулому році із двох пʼятдесяти міліонів ми не одержали жодної копійки, в цьому році, відповідно, ми не одержали ні копійки з пʼятисот міліонів гривень. Звичайно, ну, ви ж не думаєте, що ми сидимо в думаємо, чи дадуть, чи не дадуть. Звичайно, були і звернення і письмові, і усні, і перемовини і так далі, але прийнято таке рішення.

Також у Харкові затвердили нову Програму розвитку та функціонування української мови.

І як зазначили в департаменті освіти, який розробляв програму, її реалізація сприятиме підвищенню престижу використання української мови, посиленню її ролі в українському суспільстві як засобу зміцнення державної єдності, захисту національного мовно-культурного та інформаційного простору.

ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
На останній сесії Харківської міської ради ми зробили дуже важливий крок, ми прийняли Програму розвитку української мови в місті Харкові. Хочу зразу сказати, що ця програма не суто освітянська, цю програму ми створювали десь півроку, бо ми консолідували всі напрямки життєдіяльності міста. Не тільки освіту, спорт, культуру, соціалку, а це і транспорт, це і будівництво. Ми уже перевірили з вами, що ми незламні, що ми справжні патріоти, але хтось ще подейкують, що нібито мова у нас не зовсім така, як хотілось би, тому ми з вами прекрасно розуміємо, що справа не в діалекті, а справа в патріотизмі, справа в рішучості і справа в тому, який вклад вносить кожен із нас в перемогу України.

Не оминули і тему роботи дитячих садочків. Через війну вони також не можуть повністю функціонувати. Тому в січні цього року запрацював метросадочок- експериментальний проект, який себе добре зарекомендував. Понад тисяча дошкільнят у другій половині вересня розпочнуть підготовчі заняття до школи. Вони вчитимуться на шести станціях метрополітену.

ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Цей експеримент вдався, батьки дуже задоволені і ми в цьому році ми продовжимо роботу метросадочку, але знову ж таки, на жаль, він буде працювати лише для дошкільнят, лише для дошкільнят, лише по підготовці до нового навчального року. Трирічних дітей, чотирирічних дітей ми охопити не зможемо, бо для садочка повинні бути абсолютно інші умови, це повинно бути харчування кожні три-чотири години, це повинен бути денний сон, це повинні бути прогулянки і так далі, і так далі.

Робота в галузі освіти триває, враховуючи реалії сьогодення. Директорка департаменту переконана, все що зможе міська влада, все що планується обов’язково буде втілено у життя.

ОСТАННІ НОВИНИ