Цінність людського життя є найбільшою. На Меморіалі жертвам Голодомору відбулася панахида

23.11.2024 18:25   -

За ними наче плачуть небеса. Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору, що спричинив загибель мільйонів українців та завдав непоправного удару по ментальності та культурі, перервав зв’язок поколінь. Найуразливішою категорією жертв тоді стали діти. У Харкові на Меморіал жертвам Голодомору 23 листопада прийшли представники влади, громадських організацій, військові та священнослужителі аби вшанувати пам’ять по всіх загиблих.

ОТЕЦЬ ГРИГОРІЙ СТАСЮК ПРОТОІЄРЕЙ, ВІЙСЬКОВИЙ КАПЕЛАН НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ
Сьогодні день пам’яті про тих, хто загинув від репресій, голодоморів і це скорботний день, який ми маємо пам’ятати. І робити все залежне для того, щоб ця біда до нас більше не приходила і ця ситуація не повторювалась. Тому що і зараз ми що, ми виборюємо свободу, право жити в нормальній і вільній країні. Ну, а ті часи випробувань, які ми з вами пройшли, не мабуть, а мають стати для на нагадуванням того, що кожна країна повинна жити в мирі і не на чужих умовах. І звісно сьогодні ми молитовно згадуємо усіх тих замучених, закатованих, голодом заморених, щоб ми їх теж в своїх молитвах пам’ятали. Тому що цінність людського життя вона є високою і найбільшою, щодо норм безпеки.

ВОЛОДИМИР ЛИПЧАНСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КАПЕЛАН 120 ОБРТРО ЗСУ
Дуже важливо пам’ятати та вшановувати пам’ять померлих, загиблих людей. Я вважаю, що це були закатовані люди, тому що вони загинули від штучного голоду. Це травма всього українського народу. І тому, якщо ми не будемо пам’ятати, не будемо знати, що нас намагалися знищити і намагаються знищити досі, воно все тягнеться. 20 сторіччя було жахливе для українського народу але ми пам’ятаємо, молимося за їхні душі. Навіть достеменно не відомо скільки людей загинуло досі. В кожному селі, в кожній родині є ті, хто потерпіли, тому дуже важливо це пам’ятати.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ЮРІЙ КАЛГУШКІН ГОЛОВА ГО “СПІЛКА ЗАХИСНИКІВ СВОБОДИ УКРАЇНИ”
Голодомор початку 30-х років – це геноцид радянської влади проти українського народу, який ми і зараз бачимо здійснюється російською владою відносно цивільних мешканців – це діти, жінки, старики. Тому ми обов’язково повинні пам’ятати, той геноцид, голодомор, який здійснювався в 30-х роках. Передавати нашим дітям, онукам. І зараз, коли у нас дуже тяжке становище, ми воюємо з орками, ми повинні сполучитися і добиватися нашої перемоги.

ДЕНИС СЕМЕНЮК ЧЛЕН ПРАВЛІННЯ ГС «АСОЦІАЦІЯ ОБ’ЄДНАНИХ СИЛ»
Це історія, яка не повинна повторитися у жодному разі, це дуже важливо доносити нашим дітям, онукам так і всьому світу, що це дуже і дуже страшна історія, яку треба не те, що пам’ятати, а нагадувати кожну годину, кожен рік. Ще був дуже маленький і про ці події мій дід мені розповідав, що наше саме регіоні при радянському союзі грабували, до останньої крихти хліба забирали і не давали можливості виживати.

НІКІТА СТЄРІН ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ПО РОБОТІ З ГРОМАДСЬКИМИ ОБ’ЄДНАННЯМИ ХМР
Сьогодні ми зібрались тут, щоб вшанувати пам’ять тих, хто загинув, безвинно загинув від страшних голодоморів штучно зроблених і тих, хто так само як і зараз гине. Гинуть діти, гинуть наші люди абсолютно безвинно. Тому дуже важливо пам’ятати, дуже важливо берегти пам’ять, пам’ять про тих, хто в ті страшні роки безвинно був закатований тоталітарним режимом. І дуже важливо, що сьогодні ми збираємось, що люди пам’ятають. Сьогодні було присутнє і духовенство і військові капелани, і представники громадських організацій. Дійсно важливо берегти пам’ять, щоб вона нам давала надію на світле майбутнє. Тому що той, хто не пам’ятає – не має майбутнього!

ОСТАННІ НОВИНИ