Ціни на пальне: що очікувати українським автовласникам 

05.02.2024 16:17   -

На 13% може здорожчати пальне в Україні протягом 2024 року. Такі прогнози експертів Національного банку України. Мовляв, збільшення цін не буде активнішим, аніж це було минулого року. Оскільки в 2023 році нафта дешевшала на світових ринках. А ось цьогоріч, вважають аналітики, зростання цін на нафту якраз і вплине на вартість пального на українському ринку.

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Це також вплине на вартість транспортних послуг та окремих товарів через непрямий інфляційний ефект. Однак пізніше вартість пального стабілізується завдяки поступовому зниженню світових цін на нафту.

Щодо цін станом на початок лютого, то зараз середня ціна за А 95+ коливається на рівні 54 гривень і 20 копійок, 92-й трохи більше 47-ми гривень. Ось вартість скрапленого газу повільно, але впевнено повзе вниз. Але вважають експерти, на ситуацію на ринку пального можуть суттєво вплинуть недобросовісні компанії. 

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ВОЛОДИМИР ОМЕЛЬЧИНКО ДИРЕКТОР ЕНЕРГЕТИЧНИХ ПРОГРАМ ЦЕНТРУ РАЗУМКОВА
Є певні ознаки, що деякі періоди ми спостерігаємо змову певних мереж автозаправних і це призводить до того, що ціни можуть бути вищими об’єктивного рівня на 2-3 гривні.

Щодо перспектив, то певна категорія експертів вважає, що ціни на пальне в Україні ростимуть й надалі. І це триватиме до тих пір, поки його вартість не наблизиться до європейського рівня.

ОСТАННІ НОВИНИ