Туристические Жемчужины Харьковщины. Музей Ильи Репина
Юлія Чорна кореспондент
Чугуїв. Це місто – мала батьківщина видатного художника Іллі Рєпіна. Дуже багато місць тут пов"язано з його життям та творчістю. Тому наприкінці 60-х років минулого століття у будинку, де мешкав митець разом зі своєю родиною під час подорожей, відкрили художньо-меморіальний музей.
Головна цінність садиби – її автентичніть. Це єдиний будинок, який зберігся в первозданному вигляді з часів, коли в ньому жив і працював художник.
екскурсовод
В этот дом художник приехал со своими дочерьми – Верой и Надей. Здесь же 29 марта 1877 года на свет у художника появился и его единственный сын Юрий.
Тут експонуються работи Рєпіна, його речі. В усіх чотирьох кімнатах спеціалісти відтворили побут митця. А у дворі садиби розташована майстерня художника. Проте ці будівлі терміново потребують капітального ремонту.
Світлана Бучаста директор Художньо-меморіального музею І.Ю.Рєпіна
Это замена кровли на черепичную, потому что это было именно так. Это замена штукатурки на тот вид, который был применен в XIX веке – затирка так называемая. Это понижение уровня земли вокруг всего дома, потому что это вызывает большие проблемы с замаканием стен, с тем, что влажность повышена и не сохраняется температурно-влажностный режим в помещениях.
На всі роботи необхідно близько 10 мільйонів гривень. Співробітники музею мають лише 1/10 необхідної суми.
Світлана Бучаста директор Художньо-меморіального музею І.Ю.Рєпіна
Общая сумма – 1,3 млн грн. Сумма, как вы понимаете, в сравнение с другими архитектурными памятниками. Средства должны быть освоены до конца года.
Додаткових грошей на ремонт місцеві владники не обіцяють – кажуть у них зараз інші приорітети. Не допомагає музею і держава. І це незважаючи на те, що кошти на реконструкцію обіцяли у Верховній Раді. Адже минулого року за ініціативою на той час губернатора Михайла Добкіна парламентарі проголосували, щоб 170-річницю з дня народження Рєпіна святкували на державному рівні. За задумом Добкіна, тоді грошей вистачило б і на ремонт, і на святкування, і на популяризацію відомого земляка не тільки у межах України, а й за кордоном.
Іван Варченко в.о. заступника голови Харківської облдержадміністрації
На сьогоднішній час приорітеті України – це армія, це безпека нашої країни. Тому є зараз обмеження і офіційні, формальні обмеження у вигляді 65 постанови Кабміну, яка забороняє проведення будь-яких робіт ремонтних і реставраційних. Тому ми всі ці речі відкладаємо на завтра.
Тим не менше силами працівників музею святкування все одно відбудуться. Вже завтра в Чугуєві пройде тематичний велоквест, присвячений життю та творчості художника. А у вівторок – рєпінське чаювання, виставка пленерських робіт та різноманітні екскурсії. На честь свята всі абсолютно безкоштовні.