Туристические жемчужины Харьковщины. Сковородиновка (+видео)

30.07.2014 18:28   -
Автор:

Юлія Чорна кореспондент

Золочівський район. Сковородинівка. У 1972 році з нагоди 250-річчя з дня народження відомого українскього поета Григорія Сковороди тут відкрили літературно-меморіальний музей, який цілком відтворює життя та творчість відомого філософа.

Експозиція розміщується в 4-х залах. Серед експонатів – фотокартки та малюнки місць, які пов"язані з життям Сковороди, портрети його друзів, книги та одяг. Одна з кімнат музею меморіальна. Тут відтворили обстановку, яка оточувала філософа в останні дні життя. Вся ця історія всередені. А зовні будинку-музея – живописна сучасність. Звісно, пов"язана зі Сковородою. Перше, що впадає в очі – сувенірна лавка.

Наталя Мицай директор Національного літературно-меморіального музею Г. Сковороди

Особливо ми звертаємо увагу на продукцію, за тематикою по Сковороді. У нас представлені значки, путівники, книжки, які ми готуємо за листами Сковороди, поезія Сковороди. Користується дуже великими попитом.

А от Сіргій Сердюченко продає сувеніри з українською символікою. Каже, саме вони зараз найбільш популярні.

Сергій Сердюченко продавець сувенірів

Делает моя жена. Я ей помогаю, чем могу. Это украинские сувениры небольшие – браслетики, значки, бантики для детей, мотаночки маленькие. Есть более крупные – магнитики, рукавички, прихватки.

А тут справжній рай для модників і модниць. Кожен бажаючий може приміряти національний український костюм. І сфотографуватися на пам"ять.

Є на що подивитися в Сковородинівці і тим, хто любить милуватися природою. Музей оточує старовинний парк. Його алеї ведуть у різні боки – до могили Сковороди, до яблуневих садів та мальовничого ставка. А ось тут ростуть дуби-велетні. Під кроною цього Скоровода рятувався від спеки. У його дуплі ховався від дощу. Збереглися тут і дерева, які поет садив власноруч.

Юлія Чорна кореспондент

Цей дуб в останні роки свого життя посадив Григорій Савич Сковорода. Люди вірять в те, якщо підійти до нього і доторкнутися спиною, то можна отримати порцію наснаги, удачі та натхнення.

Всю цю старовинну і сучасну водночас красу створили за останні кілька років. Сьогодні область музей не фінансує. Тому, зізнаються в районі, утримувати все це доводиться власними силами.

Ігор Гурін голова Золочівської райдержадміністрації

Потребности музея очень широки. И динамику развития музея трудно передать. Вот эта плитка, фонари, лавочки, уют этот весь создан за последние годы. То, что помогает район, к сожалению, очень мало в виду того, что мы не можем напрямую финансировать музей, так как он областной музей. Мы помогаем на общественном уровне, на уровне организации праздников.

Тому крім звичної програми екскурсій Сковородинівкою, працівники музею придумали для туристів і нові розваги. І людям цікаво, і музею – зайва копійка для утримання.

Наталя Мицай директор Національного літературно-меморіального музею Г. Сковороди

В цьому році ми в суботу і неділю постійно на ставку у нас стоїть човен з вудками, люди можуть поплавати і половити рибу – це в вихідні дні. І катання на конях.

В музеї завжди чекають на відвідувачів. 16 серпня, напередодні Яблучного Спаса, тут відбудеться яблучний пленер. Учасники та гості зможуть поринути у світ етнічної музики, побачити тематичну виставу та посмакувати різні яблуневі смаколики.