У Ботанічному саду Харкова цвітуть діаманти імператорських садів та царі квітів (відео)
Неймовірна кількість фарб та приємних ароматів, що наче перетікають від рослини до рослини. Харківський ботанічний сад не перестає дивувати. Тут триває квітковий бум. Де переливається в променях теплого сонця бузок різних кольорів, неможливо відірвати свій погляд і від краси деревоподібних півоній, а також неповторних і елегантних рододендронів.
Перші згадки про них відносяться до правління китайської династії Хань у 200 році до нашої ери. Тоді деревоподібні півонії використовували лише у медичних цілях. Вони були включені до складу багатьох лікарських засобів традиційної медицини Китаю. Препарати, отримані з їхнього корінн,я допомагають при хворобах нирок та печінки. Крім того, їх використовують при лікуванні кровоносних судин та діабеті. Деревоподібна півонія має тонізуючу, антигістамінну та регенеруючу дію. Лише у 6-7 століттях нашої ери в Китаї почали посилено вирощувати півонії в декоративних цілях. Тоді вона стала діамантом у імператорських садах. Та отримала титул вищої квітки у квітковій ієрархії.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ОЛЕКСАНДР АЛЬОХІН ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА З НАУКОВОЇ РОБОТИ БОТАНІЧНОГО САДУ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. В.КАРАЗІНА
У нас понад 50 сортів китайської та японської селекції. У нас є видові півонії деревоподібні різного кольору і є сіянці, які були отримані нами і вирощуються на території Ботанічного саду. Ми висаджуємо найбільш цікаві з них. Більш ніж 50 видів півонії існує у світі. Із них деревоподібних не так багато. Це декілька видів – півонія жовта, жовта De Lava, Роккі і ще декілька. А основна маса видів півонії – це трав’янисті, у яких бруньки поновлення зимують у ґрунті, під якимось листям, травою і так далі. В природі у Китаї всі півонії деревоподібні росли на гірських схилах, на дуже дренованих породах, місцями з вмістом вапняку. Якщо в умовах культурних, у садах, такі чи подібні умови їм створювати, то вони дуже не вибагливі. на відкритих місцях, затінку майже не переносять.
Його недаремно називають царем квітів — таку славу він здобув, зачаровуючи своїм цвітінням і стійкістю. Історія цієї культури нараховує понад три століття. Все це про рододендрон. І як кожний цар потребує особливої уваги. Багато сонця, кислий ґрунт та торф аби добре дихати. Тоді рослина буде радувати своєю красою на всі 100 відсотків.
ОЛЕКСАНДР АЛЬОХІН ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА З НАУКОВОЇ РОБОТИ БОТАНІЧНОГО САДУ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. В.КАРАЗІНА
Більше 900 видів існує. Це гірські рослини – Гімалаї, Китай та інше, це центр походження цих рослин. Хоча деякі види є і в Україні. Рододендрон жовтий це наш вид. Є у Карпатах один вид, є у Криму, на Кавказі. Є декілька видів на Далекому Сході. А так це види Китаю гірських районів. І там ці рослини, які ми бачили як кущі чи маленькі кущі, там це можуть бути дерева, дерева метрів за 30 заввишки в Гімалаях. У колекції Ботанічного саду на даний час більше ніж 70 видів, форм і сортів рододендронів. Від маленьких рододендронів до кущів 2 чи більше метрів сягають. Їх можна розподілити на дві групи – це листопадні кущі чи вічнозелені чи зимово зелені кущі. Вони зимують з листям, а на весні вкриваються великими суцвіттями квіток різного кольору.
ОСТАННІ НОВИНИ