У Ботанічному саду Харкова цвітуть діаманти імператорських садів та царі квітів (відео)

18.05.2023 19:52   -

Неймовірна кількість фарб та приємних ароматів, що наче перетікають від рослини до рослини. Харківський ботанічний сад не перестає дивувати. Тут триває квітковий бум. Де переливається в променях теплого сонця бузок різних кольорів, неможливо відірвати свій погляд і від краси деревоподібних півоній, а також неповторних і елегантних рододендронів.

Перші згадки про них відносяться до правління китайської династії Хань у 200 році до нашої ери. Тоді деревоподібні півонії використовували лише у медичних цілях. Вони були включені до складу багатьох лікарських засобів традиційної медицини Китаю. Препарати, отримані з їхнього корінн,я допомагають при хворобах нирок та печінки. Крім того, їх використовують при лікуванні кровоносних судин та діабеті. Деревоподібна півонія має тонізуючу, антигістамінну та регенеруючу дію. Лише у 6-7 століттях нашої ери в Китаї почали посилено вирощувати півонії в декоративних цілях. Тоді вона стала діамантом у імператорських садах. Та отримала титул вищої квітки у квітковій ієрархії.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОЛЕКСАНДР АЛЬОХІН ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА З НАУКОВОЇ РОБОТИ БОТАНІЧНОГО САДУ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. В.КАРАЗІНА
У нас понад 50 сортів китайської та японської селекції. У нас є видові півонії деревоподібні різного кольору і є сіянці, які були отримані нами і вирощуються на території Ботанічного саду. Ми висаджуємо найбільш цікаві з них. Більш ніж 50 видів півонії існує у світі. Із них деревоподібних не так багато. Це декілька видів – півонія жовта, жовта De Lava, Роккі і ще декілька. А основна маса видів півонії – це трав’янисті, у яких бруньки поновлення зимують у ґрунті, під якимось листям, травою і так далі. В природі у Китаї всі півонії деревоподібні росли на гірських схилах, на дуже дренованих породах, місцями з вмістом вапняку. Якщо в умовах культурних, у садах, такі чи подібні умови їм створювати, то вони дуже не вибагливі. на відкритих місцях, затінку майже не переносять.

Його недаремно називають царем квітів — таку славу він здобув, зачаровуючи своїм цвітінням і стійкістю. Історія цієї культури нараховує понад три століття. Все це про рододендрон. І як кожний цар потребує особливої уваги. Багато сонця, кислий ґрунт та торф аби добре дихати. Тоді рослина буде радувати своєю красою на всі 100 відсотків.

ОЛЕКСАНДР АЛЬОХІН ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА З НАУКОВОЇ РОБОТИ БОТАНІЧНОГО САДУ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. В.КАРАЗІНА
Більше 900 видів існує. Це гірські рослини – Гімалаї, Китай та інше, це центр походження цих рослин. Хоча деякі види є і в Україні. Рододендрон жовтий це наш вид. Є у Карпатах один вид, є у Криму, на Кавказі. Є декілька видів на Далекому Сході. А так це види Китаю гірських районів. І там ці рослини, які ми бачили як кущі чи маленькі кущі, там це можуть бути дерева, дерева метрів за 30 заввишки в Гімалаях. У колекції Ботанічного саду на даний час більше ніж 70 видів, форм і сортів рододендронів. Від маленьких рододендронів до кущів 2 чи більше метрів сягають. Їх можна розподілити на дві групи – це листопадні кущі чи вічнозелені чи зимово зелені кущі. Вони зимують з листям, а на весні вкриваються великими суцвіттями квіток різного кольору.

ОСТАННІ НОВИНИ