"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

У День Соборності України Харків говорить голосно: наша єдність – сильніша за вашу зброю

YouTube video player

22 січня – День Соборності України — це не просто дата з підручників історії. Це досягнення народу, що навіть у найважчі часи об’єднується, щоб відстояти свою ідентичність. У прифронтовому Харкові, до оборони якого долучаються вихідці з різних областей та регіонів, таке свято набуло особливого значення. Тому нині біля памʼятника Захисникам України — людно. Тут незламне місто хвилиною мовчання віддає шану тим, хто поклав життя, тримаючи та об’єднуючи державні кордони.

НІКІТА СТЄРІН ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ПО РОБОТІ З ГРОМАДСЬКИМИ ОБ’ЄДНАННЯМИ ХМР
Більше 100 років тому Україна обʼєдналась і ми сьогодні маємо показувати те, що ми єдині, що ми разом. І завдяки співпраці міського голови Ігоря Терехова з різними верствами населення, з громадськими обʼєднаннями, з релігійними діячами, ми маємо у нашому місті спокій і міжконфесійну та толерантну таку атмосферу. Сьогодні тут зібрались ветерани, представники громадських обʼєднань, духовенство, військові капелани, для того, щоб відсвяткувати цей значущий день і показати всій Україні, що Харків стоїть, Харків – місто-герой.

Історія Дня Соборності бере початок 22 січня 1919 року. Саме тоді був проголошений Акт Злуки між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською Народною Республікою. Однак нині це свято – не лише про історію, а й про сьогодення. Під час повномасштабного вторгнення Росії ми маємо показувати всьому світові, що українці: народ, держава і влада – ми одне ціле, говорить військовий капелан Віталій Нартов.

ВІТАЛІЙ НАРТОВ КАПЕЛАН 92-Ї ОКРЕМОЇ ШТУРМОВОЇ БРИГАДИ МОЛОДШИЙ ЛЕЙТЕНАНТ КАПЕЛАНСЬКОЇ СЛУЖБИ
Існує знаєте така дуже стара притча, коли до помираючого полководця прийшли його сини і він попросив їх поламати по одній стрілі. І вони поламали, але він сказав, а тепер візьміть звʼязку і спробуйте її зламати. І нічого не вийшло. Тому консолідація нашого суспільства, вона вкрай важлива. І консолідуючі фактори в нашому суспільстві, вони базуються також на духовних засадах, фундаментальності наших уявлень, на ідентичності нашого народу, на його самобутності. І віра також є обʼєднуючим фактором у цьому моменті. Я тут був присутній ще в часи майдану, тому в мене дуже багато флешбеків з того часу, емоцій. Дуже приємно, що ми далі всі разом рухаємося і рухаємося до тієї мети, щоб жити в самобутній, вільній і своїй державі, а не під чиєюсь пʼятою.

Нині для багатьох свято Соборності стало чимось особистим: болючі спогади, втрати та боротьба цього дня переплітаються з вірою в майбутнє.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ІГОР ШИШКО ВИКОНУЮЧИЙ ОБОВʼЯЗКИ ДИРЕКТОРА КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ВЕТЕРАНСЬКИЙ ПРОСТІР «ПЛІЧ-О-ПЛІЧ»» ХОР
Я та людина, яка безпосередньо на власному тілі, на власній психіці відчула російську агресію. Я 801 день перебував у російському гулазі 21 сторіччя в полоні. Я особисто розумію, що це таке, я особисто памʼятаю кожного, хто зі мною був в російських концтаборах. І кожного дня докладаю зусиль для того, щоб вони повернулись в Україну. І оці емоції, оці згадки, оці згадки 2014 року, згадки 2022 року, ці всі емоції, коли я бачив загиблих побратимів, вони відчуваються тут і нам треба передати нашим діточкам, нашому підростаючому поколінню, що це таке і як треба боронити Україну, щоб ми були єдині. І насамперед не допускали навіть думки про якесь розшарування між людьми, між Сходом і Заходом, і взагалі між Українцями в цілому.

ОСТАННІ НОВИНИ