"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

У Харківській міськраді вирішили створити маневрений житловий фонд

Тож у Харківській міськраді вирішили – необхідно створити маневрений житловий фонд його зможуть використовувати не тільки у надзвичайних випадках, а і під час ремонту аварійних будинків.

Геннадій Кернес Харківський міський голова

-Нам необходимо думать на несколько шагов вперед и я уверен, что мы добъемся все вместе и будет возможность начать реконструкцию наших пятиэтажек, тех жилых домов, которые нуждаются в капремонте но когда там живут люди, я так понимаю это не так эффективно когда они будут отселены на время, то есть мы можем отселить людей там на два месяца-на три, отремонтировать дом и так степ бай степ, но без маневренного фонда у нас это не получится.

Під всі ці потреби обладнають соціальні будинки тимчасового проживання. На Балакірева та Соїча. Що ж стосується останнього то це колишній гуртожиток завода імені Малишева.

Микола Войтенко мешканець гуртожитку

-В свое время хотели сделать реконструкцию, сделать для жильцов изолированные комнаты, квартиры, переселить людей, но в связи с тем, что завод пришел в упадок, сменялось руководство в ближайшие как, каждый год сменялось, деньги куда-то ушли, 12 лет находится в полуразрушенном состоянии наше общежитие.

І справді на верхніх поверхах ще видно сліди перепланування. Та загалом сьогодні тут лише фільми жахів знімати. Повний безлад. Електрика не працює, всі комунікації відсутні, ліфт розбитий. На всіх поверхах – купи бруду та сміття.

Костянтин Іванов мешканець гуртожитку

-Кто мусор не хочет доносить до мусорки, сюда выбросит, кто наоборот прийдет, вытянет, трубу какую отпилит, кирпичи. Заходим иногда посмотреть что тут, бывает выгоняем, здесь бомжи, наркоманы, выгоняем или там вызываем милицию.

Олександр Переварюха мешканець гуртожитку

-Люди вот выкидывают мусор, со своих этажей все на эту сторону, тут он собирается, было дело, может месяц назад, подпалили его, был пожар, приезжала пожарная машина и тушили.

Цьогоріч на останній сесії міськради цей гуртожиток передали до комунальної власністі. Тепер за нього візьметься місто. Вирішено – відреконструювати та передати будинок до маневреного фонду житла.

Анастасія Полякова

-За висновком фахівців, основні конструктиви збереглися, тому будівлю можна відновлювати. Наразі розробляють проект, проведуть тендер і стануть до роботи. І тоді в цих стінах знов завирує життя. На кожному поверсі облаштують вісім однокімнатних квартир, з санвузлом та кухнею. Усього – шістедсят чотири квартири, в них зможуть проживати до сто тридцяти людей.

В першу чергу по закінченню травневих свят звідси вивезуть все сміття – на думку профільного департаменту його тут накопичилося понад двісті кубометрів. А вже з середини червня розпочнуть ремонт. Відновлять ліфт, усі інженерні мережі та комунікації. Завдяки тому, що гуртожиток передано до комунальної власністі, оновлення торкнеться і Півнчного корпусу будівлі на Соїча 1, що також входить до загального комплексу. На всі ці роботи з міського бюджету передбачено одинадцять мільйонів гривень.

Марина Легка мешканка гуртожитку

-Я думаю, что это будет более ответственный подход.

Микола Войтенко мешканець гуртожитку

-Хотя бы нами облэнерго занялось, хотя бы ас привели в порядок, что хотя бы нам счетчики поставили с электроэнергией хотя бы разобрались вот с горячей водой и с отоплением тоже разобрались, тоже хотя бы плюс, уже хотя бы на квартплату повлияло, меньше платим , чем когда были на балансе завода, вот приватизацию нам разрешили, собственниками стали, за свое жилье ответственность несем, уже как-то сложилось тут все семьи.

Загалом же в Харкові вже не один рік діє програма, коли гуртожитки, що знаходяться на балансі різних підприємств та організацій переходять під опіку територіальної громади Харкова. До кінця дві тисячі п"ятнадцятого року до комунальної власності міста приймуть ще близько сотні гуртожитків.