У Харківському притулку для тварин почали чіпувати собак та кішок
Трирічний пес Герман потрапив до притулку місяць тому. Він вже пройшла карантин, йому зробили всі необхідні щеплення. Наступний крок – чіпування. За допомогою шприца у тіло Германа вживлюють маленьку капсулу. Процедура займає лічені секунди.
Тепер дізнатися всю історію Германа буде просто і швидко. Всю інформацію з чипу – зчитує ось такий пристрій. На кожну тварину заводять анкету з даними, в якій можно дізнатися інформацію не лише про неї, а й про її господаря. Це, у разі загублення тварини, значно прискорює пошуки. А ще чипування тварин – обов'язкове у країнах ЄС. Тож тих тварин, які не мають такого пристрою – господарі не зможуть забрати із собою під час мандрівки до Європи
Сергій Пескурьов лікар-ветеринар КП "Центр поводження з тваринами"
-Общая база есть, которая также передаётся все данные в базы СНГ, в европейскую базу. И получается общая база всего мира. В любой клинике могут идентифицировать в любой стране узнать. Хватает одного устройства такого, которое считывает полностью номер чипа. И можно сразу узнать всю информацию о животном.
Звичайно, ця процедура не безкоштовна, говорять у притулку. Але тут вона значно дешевша, ніж у комерційних клініках.
Сергій Пескурьов лікар-ветеринар КП "Центр поводження з тваринами"
-Это 90, 110 и 120. В зависимости от веса животного, размера. Также это или кошка, или морская свинка, или собака – от этого идёт цена.
Ця процедура безпечна, кажуть ветеринари. Капсула, що вводиться до організму тварини – не завдасть їй шкоди. У планах, кажуть працівники притулку, чіпувати усіх тварин, які сюди потрапляють. І це не лише собаки і кішки, а й криси та кролики. Можливо, якщо б у Тобі був такий чип – господарі не залишили б її, а забрали із собою закордон. Але зараз дворічна Тобі – у притулку. Шукає собі нову родину.
Галина Сень адміністратор КП "Центр поводження з тваринами"
-Тобби 2 года. Она очень хорошая девочка, ласковая, контактная. Но здесь очень много людей, поэтому она очень боится. Для содержания кролика нужна клетка, потому что в комнате, наверное, он не сможет жить. Он должен содержаться в клетке. Наполнитель, корм специальный: это сено, злаковые.
Обрати у притулку городяни можуть і кішок. По акції. Зараз їх можна отримати безкоштовно. Не сплачувати гроші за перетримку та вакцинацію. Така акція триватиме до першого вересня.
Олена Завгородня