У Харківському зоопарку пернатий ювіляр. Сірий журавель на прізвисько Грей 20 років тому в однорічному віці він з’явився у зоосаді як подарунок, а тепер сам приймає вітання і подарунки. Птах граційно ходить вольєром, неначе ненароком спостерігає за своїми сусідами і час від часу дає зрозуміти, хто тут головний.
Жанна Сивуха прес-секретар Харківського зоопарка
Колись Грей мав пару – самочку Красуню. Пара облаштовувала гніздо і готувалася до розмноження. Але самочка не рознеслася і загинула. Відтоді самець залишився один. Змінився і характер птаха. Якщо раніше він радісно вітав своїх доглядачів, змахуючи крилами, тепер Грей поводиться більш спокійно і поважно, любить чистити пір’ячко і курликати, перегукуючись з сусідами. Таку поведінку можна пояснити тим, що сірі журавлі – моногамні птахи – знаходять пару один раз і на все життя.
В їжі, додає Жанна Сивуха, птах віддає перевагу рибі, яку ретельно полоще у воді, перш ніж з’їсти. Любить Грей поласувати і сезонними ягодами та фруктами. Годування відбувається двічі на день. І включає в себе також різноманітні зернові, овочі, яйця, сир, м’ясо.
Жанна Сивуха прес-секретар Харківського зоопарка
В природі сірі журавлі живуть в середньому до 30-40 років, а в умовах зоопарків – б’ють рекорди, святкуючи навіть вісімдесятиліття. Так що нашого іменинника можна вважати доволі юним. Сірий журавель занесений до Червоної книги, як вид, що викликає найменші побоювання. Та чисельність птахів скорочується через полювання і зменшення площі територій, придатних для гніздування, а також розширення сільськогосподарських угідь.