У Харкові тривають архітектурні перетворення
Друга черга реконструкції площі Конституції триває. Паркан вже знято і харків"яни з цікавістю спостерігають за перебігом робіт. Поряд з Історичним музеєм вже встановлені обидва танки: Т-34 и Марк 5, що два роки чекали на повернення на площу. Техніка, кажуть фахівці, повністтю реставрована і набула первісного вигляду. Згодом біля історичного музею з"являться і старовинні гармати, а на виході зі станції метро – пам'ятник отаману Івану Сірку, під який вже закладено фундамент. А поки тут будівельники вкладають тротуарну плитку та проводять навколо будівлі музею монтаж металевих конструкцій прибудови, яку згодом будуть склити. Скло вже обрано. Воно буде двох видів – прозоре димчасте і дзеркально блакитне.
Олександр Бєляєв штукатур
-Здесь будут стеклянные балконы, всё будет очень красиво, фасад сделаем красиво. И здесь сделаем остекленение – выстовочный зал.
Під скляним куполом, згідно проекту, буде сценічний майданчик, де творчі колективи Харкова зможуть виступати перед городянами. Сама ж будівля Історичного музею змінить свій колір і стане золотисто-жовтою, в бекетівському стилі, як і весь архітектурний ансамбль площі. Харків'яни кажуть вже в передчутті перетворень.
Ольга Переславська харків'янка
-Это мне кажется шедевром. Город преображается, это прекрасно. Он становится европейским и современным. Дай Бог здоровья всем, кто это делает.
Сергій Михайлов харків'янин
-Сейчас это всё реконструируется, конечно это всё хорошо. Вобще, я считаю, очень много делают власти. Здесь скоро будет красиво всё. Это вот дети волновались, что отсюда убрали пушки, всё, но с той стороны теперь поставили, вон танки.
Родзинкою оновленої площі, зазначає головний архітектор міста Сергій Чечельницький, стане її бронзовий макет – копія архітектурного ансамблю площі у зменьшеному масштабі. Перед усім його буде встановлено для людей з вадами зору, з тим, щоб вони на дотик могли відчути перетворення, які тут відбулися. Це, каже, поширена практика в Європі, втім в Україні вона ще не застосовувалася і Харків буде першим.
Сергій Чечельницький головний архітектор міста
-Это для того, чтобы они могли пощупать так как же выглядит наш новый памятник, наша ротонда, не по рассказам, а на ощупь. Это специально для гостей нашего города, для харьковчан, которые не могут видеть. Геннадий Адольфович, мы вчера с ним разговаривали, дал добро на такую трогательную вещь. Я считаю это нужно в нашем городе.
А ось у сквері Стрілка на Червоношкільній набережній з'явиться відлитий в бронзі пам'ятник святому апостолу Андрію Первозванному. На місці де стоятиме семиметровий постамент вже встановлено камінь у вигляді хвилі. Сам апостол стоятиме обличчям на річку.
Сергій Чечельницький головний архітектор міста
-Этот памятник ориентирован по сторонам света. Поскольку он пришёл в нашу зону с юга, с Крыма, с той стороны, поэтому он чётко смотрит на юг, стоит на камне. В одной руке в левой он держит крест, потому что Первозванный. Второй, правой он как бы благославляет нашу землю.
Перетворень цьогоріч зазнає і площа перед Харківським Національним театром опери та балету. За словами головного архітектора міста, з 1985-го року площу ні разу не ремонтували, тож вона почала руйнуватися. В планах фахівців – повне оновлення: заміна тротуарної плитки, сходин на вході у театр та світильників, а ще облаштування фонтанів. Їх обіцяють не просто заново облицювати, а й оснастити новим обладнанням для підсвітки та регулювання висоти водограїв.
Анжела Сушко