Безпечне місто – пріоритет. Наразі у Харкові працюють три з половиною тисячі відеокамер. Їхню роботу та взагалі всієї цієї системи, розповідають у Департаменті цифрової трансформації, забезпечують різні комунальні підприємства. Саме тому у міській раді хочуть звести все воєдино. Для цього на найближчій сесії мають ухвалити відповідне положення.
Олег Дробот заступник Харківського міського голови з питань цифрової трансформації
Це положення повинно врегулювати функції комунальних підприємств міста, які займаються відеоспостереженням, визначити основного суб'єкта, відповідно Департамент цифрової трансформації, який повинен розвивати та забезпечувати функціонування цієї системи. А головне – визначити відносини між правоохоронними органами, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність стосовно доступу до відеонагляду, до відеоспостереження, до архіву, який буде накопичувати місто.
До єдиної системи також хочуть підключити приватні об'єкти. Це важливий момент, підкреслив Олег Дробот.
Олег Дробот заступник Харківського міського голови з питань цифрової трансформації
Сьогодні майже кожен приватний суб'єкт біля свого об'єкту, будь це кафе, ресторан, офісний центр, супермаркет мають свою власну систему відеоспостереження, яка збирає та накопичує відповідні відеодані. І сьогодні правоохоронна система може використовувати ці дані для того, щоб розслідувати певні правопорушення і наше завдання – поєднати цей відеопотік в єдину систему та надати доступ усім для виконання їх завдань. Тому ми будемо будувати відповідний діалог після того, як положення вступить в силу, набере чинності. Ми будемо будувати діалог з приватним сектором для того, щоб спонукати їх працювати разом з містом.
Вся ця робота ведеться у місті задля втілення великої мети, підкреслив віце-мер, створення майбутнього Міського ситуаційного центру.