У Харківському ботанічному саду квітнуть рослини часів динозаврів (відео)
Стародавні китайці називали її нефритовою орхідеєю. У США – деревами-парасольками, тому що їх листя, зібране на кінцях гілок, утворює парасольку. Все це про реліктову рослину, що цвіла ще за часів рептилій. І все це про магнолію. Її величезна різноманітність зараз представлена у Харківському ботанічному саду.
ОЛЕКСАНДР АЛЬОХІН ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА З НАУКОВОЇ РОБОТИ БОТАНІЧНОГО САДУ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. В.КАРАЗІНА
У нас в колекції ростуть магнолії листопадні, ті, які можуть в наших умовах зимувати і рясно квітнути. У нас зараз більше 40 сортів магнолій і 10 видів магнолій. Магнолія, це дуже давня рослина. Вона ще була на нашій планеті коли і динозаври ще були. Вона жила 60-90 мільйонів років тому. Це, мабуть, перша рослина квіткова, яка з’явилася після хвойних рослин. І в неї навіть пристосування було – запилення проходило дуже вдало, бо тоді ще не було навіть метеликів, були жуки. І тому у магнолії дуже м’ясисті пелюстки і доволі великі квітки. І тільки жуками вони запилюються. Ось вони жили у крейдяному та третинному періоді і багато ще їх зберіглося до наших днів. Зараз майже 300 видів магнолій існує у світі і родом вони з Азії і Південної Америки.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ОЛЕКСАНДР АЛЬОХІН ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА З НАУКОВОЇ РОБОТИ БОТАНІЧНОГО САДУ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. В.КАРАЗІНА
Вони є, магнолії, з зірчастими цвітами, це похідні зірчастої магнолії. Це гібриди з білими, рожевими, махровими чи напівмахровими квітками. І другу група – це похідні магнолії Суланжа. Келихоподібні квітки – дуже великі, різноманітні за забарвленням, вони дуже запашні. Серед магнолій є і невеличкі, такі як магнолії зірчасті. Це кущ до 2-2,5 метрів заввишки та в діаметрі. А є магнолії дуже високі. Є магнолії під 30 метрів. Ось на Далекому Сході та Японії є магнолія обернена яйцеподібна, так ось це дуже велика квітка і заввишки вони бувають 20-25 метрів. Тривалість цвітіння залежить від погодних умов. Якщо сонце та вітер, то вони дуже швидко втрачають свою красу, пелюстки обтріпуються вітром – вони втрачають привабливий вигляд. А якщо немає вітру та прохолодна погода то вони можуть одна рослина, сорт чи вид – можуть тиждень чи два. А взагалі у нас магнолії підібрані таким чином – деякі вже відцвіли, а деякі цвітуть зараз, а деякі ще зовсім з бутонами і розкриються через тиждень чи два. Тому термін цвітіння нашої колекції місяць чи навіть більше.
ОСТАННІ НОВИНИ
- ЮНЕСКО допоможе відновити Держпром: Харків готується до перемовин із делегацією
- На трасі «Чугуїв – Мілове» сталася смертельна ДТП: загинув водій
- Радіаційний фон у Харківській області на 16 лютого 2025 року
- У Харкові жінка погрожувала матері співмешканця розправою
- На Харківщині пасажирський потяг смертельно травмував чоловіка (фото)