У Харківському ботанічному саду розцвіли квіти з багатомільйонною історією (відео)
Свою назву вони запозичили з турецької мови, від слова тюрбан, точніше від назви тканини, що використовується у однойменних головних уборах. За однією легендою, назва наче зафіксувала турецьку моду 16 століття на прикрасу тюрбанів живими квітками. Інший варіант походження – це лише зовнішня схожість головного убору з квіткою.
А ось вже звичним всім словом тюльпан, цю квітку стали називати пізніше і першими почали це робити італійці та іспанці. За понад 15 мільйонів років еволюції тюльпани розселилися по всьому світу. З’явилося безліч сортів та форм цієї квітки. Величезна різноманітність представлена у Харківському ботанічному саду. Нині тут самий пік цвітіння.
ТЕТЯНА ОРЛОВА ЗАВВІДДІЛОМ БОТАНІЧНОГО САДУ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ В. Н. КАРАЗІНА
Першими починають цвітіння ботанічні тюльпани – це тюльпани Кауфмана, Грейга, Фостера, а також ранні прості тюльпани. Ці сорти ще цвітуть, але вони не мають вже такого гарного виду, бо вони вже відцвітають. Наразі починають цвітіння махрові тюльпани, Дарвінові тюльпани та інші. У Ботанічному саду дуже велика колекція. Ми маємо 65 видів природніх тюльпанів і біля 350 сортів з усіх 15 класів тюльпанів, які наразі виділяють вчені. Як ви бачите вони є усіх кольорів – жовтого, червоного, фіолетового, бузкового, немає тільки блакитних та чорних. Таких тюльпанів так і не вивели, хоч є дуже темні сорти тюльпанів і наразі вони поки не квітнуть. Все це пов’язано з генетикою. Якщо, наприклад, у гіацинтів є гени цих кольорів, то у тюльпанів їх не має. І вже декілька сторічь селекціонери виводять ці сорти, але як із блакитною трояндною ще не досягли успіху.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ТЕТЯНА ОРЛОВА ЗАВВІДДІЛОМ БОТАНІЧНОГО САДУ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ В. Н. КАРАЗІНА
Тюльпани досить не вимогливі вони потребують легких ґрунтів, в яких немає застою води. І якщо є застій води, то вони гниють та не дуже добре себе почувають. Також вони потребують пересадки, краще 2-3 роки, максимум 4 роки вони можуть жити на одному місці. Після цього строку можуть накопичуватися хвороби і цибулини стають дрібнішими. Вони уходять нижче у глиб ґрунту. Крім того вони потребують доброго дренажу, бо коли ми їх садимо, ми добавляємо пісок у ґрунт і таким чином ми можемо їх вирощувати. Нажаль, ще питання відвідування Ботанічного саду ще не вирішено. Тому ми можемо милуватися красою наших квітів тільки з екранів телевізорів та інтернеті. Сподіваємось, що скоро буде безпечно відвідувати наш Ботанічний сад і ми будемо раді вітати всіх відвідувачів.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Підпалив авто військового: мешканцю Харківщини загрожує до 10 років в’язниці (відео)
- За добу у Харкові затримали 17 п’яних водіїв (фото)
- На Харківщині викрили чергового колаборанта
- Уряд Фінляндії готовий підтримати розвиток енергетичної децентралізації на Харківщині
- Як слобожанські гвардійці знищують ворожі БпЛА на Харківщині (відео)