У Харкові піклуються про вимушених переселенців. Відбулась нарада щодо захисту прав людини (відео)

02.11.2023 17:33   -

Робоча зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця з керівництвом Харкова та області розпочалась з представлення присутнім Представника Уповноваженого в Харківській області Оксану Червякову. З огляду на тему обговорення, вона зазначила, що у Харкові  про людей піклуються і їх права захищаються.

ОКСАНА ЧЕРВЯКОВА ПРЕДСТАВНИК УПОВНОВАЖЕНОГО ВР УКРАЇНИ З ПРАВ ЛЮДИНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
На сьогодні в Харківському регіоні, на мій погляд, і я думаю, що всі зі мною погодяться, захист прав людини – питання номер один. Місто живе, місто працює, люди повертаються, і це подяка всім присутнім, кожному і кожній – органам місцевого самоврядування.

Увага сьогодні з боку міської влади передусім направлена на тих, хто залишився без житла, на вимушених переселенців, незахищених верств населення, зазначив Харківський міський голова. Він акцентував, що за час військової російської агресії у Харкові дуже постраждала інфраструктура і житловий фонд. І як наслідок – 150 тисяч мешканців без даху над головою. Це один із викликів, з яким місто стикається щодня.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Це виклики, які ми спільно з урядом, з Офісом Президента України, вирішуємо, бо в нас є можливості нашого бюджету, є можливості субвенції, які ми отримуємо від центральної влади. І хочу сказати, що за минулий рік ми відбудували 200 будинків, і це беспрецендентний випадок для України. Особливий акцент щодо вимушених переселенців. Хочу сказати, що сьогодні в місті Харкові перебуває  по офіційній тільки статистиці, 191 тисяча вимушених переселенців, і вони всі почувають себе харків’янами, ми так робимо, щоб вони почували себе харків’янами. Вони потребують нашого захисту, соціального захисту, медичного нагляду, психологічної допомоги. Крім цього дуже багато дітей, А їх сьогодні ми нараховуємо десь 27 тисяч, дітей – вимушених переселенців, і вони всі повинні вчитися. Хтось з них ходить до метрошколи, хтось навчається в режимі онлайн, і всі ми оказуємо таку допомогу.
Нажаль 10 тисяч вимушених переселенців – люди з інвалідністю, 50 тисяч пенсіонерів. І піклування і догляд за ними потребують особливої уваги, зазначив Ігор Терехов. Про це теж подбало місто, створивши всі умови для комфортного перебування в місті, в тому числі, вирішивши питання і харчування і, в окремих випадках, працевлаштування.

Також, говорить мер Харкова, особлива увага приділяється і учасникам бойових дій.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Крім цього хочу сказати, що в місті працює багато програм. Це програми, які пов’язані з житлом, отриманням житла військовослужбовцями, вимушеними переселенцями, бо в нас є певні можливості, завдяки нашій співпраці з вишами, бо ми розміщуємо їх в гуртожитках. Хочу сказати, що в Харкові досі вже більш ніж півтора роки працює безкоштовний проїзд у всіх видах транспорта. І це навантаження, дуже серйозне, на міський бюджет. Крім цього ми сьогодні годуємо усіх бажаючих безкоштовною їжею. Кожного дня отримують їжу 35-37 тисяч і мешканців міста Харкова, і вимушених переселенців. І це теж навантаження на міський бюджет.

ОСТАННІ НОВИНИ