У Харкові привітали переможців наукового конкурсу серед старшокласників (відео)

17.05.2024 20:41   -

Вісімнадцятеро переможців з 350-ти фіналістів Katoot-вікторини, проведеної  в рамках освітньо-мотиваційного проекту “Харків пам’ятає Чорнобиль” були нагороджені Подяками харківського міського голови.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Я пам’ятаю ті часи, коли, на жаль, сталася ця жахлива трагедія, в Чорнобилі. Зараз іде війна, і зовсім нові виклики, які постають перед всіма нами. І, знаєте, хочу сказати, що війна показала, що нам потрібні надсучасніші технології. Новітні технології. Тому, перш за все, знаєте, дуже важливо не тільки отримати знання, а втілити їх в життя. Не тільки бажати, а головне, діяти. Я радий, що сьогодні ми зібралися, радий, що ви не зважаючи на жахи війни прийняли участь в цьому конкурсі. Я впевнений, що з вас будуть майбутні науковці, майбутні вчені і разом ми і сьогодні витримаємо цей виклик, обов’язково переможемо, і в подальшому ви будете мати можливість і навчання, і втілювання в життя цих чудових ідей, які є у вас.

ЄВГЕН СОКОЛ РЕКТОР НТУ “ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Безумовна, подяка Ігорю Олександровичу, що він підтримав цей дуже важливий, на мій погляд, захід в нашій країні. Дійсно, Ігор Олександрович сказав, що багато харків’ян приймали участь у ліквідації. Але мало хто знає, що харківські політехніки внесли свій особливий вклад в те, щоб ми були спокійні відповідно до тієї катастрофи, яка відбулась в Чернобилі. Те укриття, яке зроблене над четвертим блоком атомної електростанції у Чернобилі, воно проходило випробовування в інституті “Молнія” нашого університету. Я хочу сказати, що ми провели 200 випробувань цього захисту і тільки після цього підписали акт, який дозволив створити це укриття. Тому я хочу заспокоїти, що стосується Чорнобильської АЕС, вона створена таким чином, що сьогодні немає ніяких загроз ні для Харкова, ні для всієї України. І будемо вірити в наших військових, які повернуть Запорізьку АЕС не зруйновану для енергетичної системи нашої держави.

Харківські школярі проявили неабиякий інтерес до теми, кажуть викладачі. Вивчаючи минулий досвід, прораховуючи різні комбінації ситуації, об’єднавши різні предмети: фізику, хімію, історію, екологію, учні створювали свої наукові проекти, робили висновки, вирішували теоретичні задачі. Учасники проекту кажуть, їм випала унікальна можливість ще будучи школярами попрацювати зі справжніми науковцями.

АНАСТАСІЯ КОТЬОЛКІНА УЧЕНИЦЯ 10 КЛАСУ КЗ “ХАРКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЮ 112 ХМР”
Це було дуже цікаво. З нами спілкувалися дуже добрі вчителі, які  розказували Нам на протязі неділі про все, що там відбувалося . Про історію, про фізику, про екологію, економіку, про все, що могло статися там.

ПОЛІНА ПОЛЬКА УЧЕНИЦЯ 10 КЛАСУ КЗ “ХАРКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ 82 ХМР”
Що проходило в той момент, про фізику, хімію, тобто, які речовини вступали в контакт, які реакції проходили, і як це вплинуло на середовище, на людей і розповідали історичні відомості про Чорнобильську АЕС.

Тож після такого досконалого і всебічного вивчення теми, учні кажуть, з легкістю відповіли на всі питання вікторини. А дехто навіть замислився і над тим, щоб свою майбутню професію пов’язати з наукою в сфері ядерної енергетики.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Високі досягнення харківських школярів у сфері освіти і науки стали можливі в тому числі і завдяки зусиллям викладачів Харківського політеху, які і ініціювали проведення цього конкурсу.

ЮЛІЯ ПЕТРОВА СТАРШИЙ ВИКЛАДАЧ КАФЕДРИ ЛИВАРНОГО ВИРОБНИЦТВА НТУ ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Цей проект був присвячений такій трагедії, як Чорнобиль, але ми його розглянули зі сторони технічної, наукової сторони, ми провели дуже багато лекцій, були лекції – навіть один з ліквідаторів. Потім на базі цих лекцій ми провели вікторину на платформі Кахут і визначили наших переможців. Провели це для того, щоб наші діти в майбутньому розуміли – те, що вони навчаються, те, що вони вивчають у школі, це буде потім застосовуватися в майбутньому, і не дай Бог, буде така катастрофа. А вони будуть вже орієнтуватися, вони будуть знати, як діяти. А може хто обере професію, наприклад, з тих лекцій, яку прослухав.

Конкурс тривав з 22 по 26 квітня. Робіт було багато, всі вони були досить цікавими і змістовними з точки зору наукових досліджень і висновків, тож і переможців визначали так довго, говорять організатори проекту. А ще кажуть впевнені, що ці хлопці та дівчата неодмінно поповнюють когорту видатних науковців Харкова.

ОСТАННІ НОВИНИ