У Харкові студентів вирішили навчати під землею. Стали відомі всі подробиці (відео)
Те, що не вивчиш без практики та у форматі онлайн. Харків відновлює практичну офлайн освіту для студентів технічних ВИШів на виробництві.
За ініціативи Харківського міського голови Ігоря Терехова, а також Української інженерно-педагогічної академії та КП «Харківські теплові мережі» започатковано новий проект, головна мета якого – комунікація студентської спільноти з реальним виробництвом. Міський міжвузівський науково-технічний майданчик Kharkiv PROFI Center. Одним тут буде потрібна практика, іншим – майбутній кадровий резерв.
ІГОР ТЮПА ПРЕДСТАВНИК КП “ХТМ”
Тут будуть різні студенти, але 15-20%, я вважаю, від тієї аудиторії, яка буде сюди приходити навчатися вони будуть мотивовані. Бо вже зараз до мене підійшли студенти з питаннями, а можна подивитися ось це, ось це, а можна пощупати, покрутити. І я думаю, що ось із таких студентів, які цікавляться, яким не байдуже, то це буде наша зміна і з цим контингентом треба ретельно працювати, щоб вони залишились на нашому підприємстві. Нехай вони працюють на інших комунальних підприємствах, нехай вони просто працюють, як технічні спеціалісти в проектних організаціях, на виробництві. Але працюють за спеціальністю і намагаються працювати за спеціальністю, це дуже важливо!
ДЕНИС КОВАЛЕНКО РЕКТОР УІПА
Звісно, професійно-технічна освіта не може функціонувати без практики, професійно-технічна. Практичні заняття обов’язково повинні бути. На жаль, ми опинилися у складній ситуації, починаючи з 24 лютого, і є свідками тих подій. І без практичного досвіду складно вести навчальний процес, тому функціонування та відкриття цього центру здійснено для того, щоб цю проблему вирішити. Для того, щоб освіта в нашому місті продовжувала функціонувати на тому рівні, на якому потрібно. А саме кваліфіковані фахівці потрібні не тільки нашому місту, а всій державі, щоб розбудовувати та відбудовувати нашу країну.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХМР
Неможливо переоцінити величезне значення кваліфікованих робітничих кадрів, особливо для такого промислового міста, як Харків. І тим більше ми прекрасно розуміємо, що Харків живе, працює, відновлюється і буде відновлюватись, тому потреба кваліфікованих робітничих кадрів буде тільки зростати. І ми розуміємо, як важливо їх готувати, але безпекова ситуація не дозволяє нам готувати і викладачів для ПТНЗ, і самих студентів ПТНЗ, не дає можливості працювати з ними офлайн. А ми прекрасно розуміємо, що практичні навички можна одержати лише офлайн шляхом. Школярі то мають можливість офлайн навчатися у метрошколі і дошкільнята вже туди підуть, а у студентів поки немає можливості отримати практичні навички. Харківський міський голова дав відповідні розпорядження і ось в найкоротші терміни сьогодні ми вже започатковуємо такий міський міжвузівський науково-практичний центр, він називається «Профі». Ініціатором і головним виконавцем, як кажуть, ідеологом даного заходу є Інженерно-педагогічна академія. Але я впевнена, що до цього центру підключяться і інші ВИШі нашого міста, бо студентська столиця ніколи не знаходиться осторонь. Викладачі вже чітко бачать, як це буде працювати. І дуже приємно, що Харківські теплові мережі підтримали цю ідею першими, надали приміщення, підкреслюю, абсолютно безпечне приміщення. Приміщення, яке можна облаштувати відповідними стендами, відповідним обладнанням. І я думаю, що вже найближчим часом студенти зможуть тут отримувати практичні навички. Це все прекрасно, бо ми вже всі скучили за справжнім навчанням, за справжньою освітою.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Ігор Терехов зустрівся із мешканцями пошкодженого будинку на вул. Метробудівників (фото)
- Чарівні сани, коні, сніговики, ялинки – зимова казка в Основ’янському районі Харкова
- У Харкові вшанували пам’ять ліквідаторів Чорнобильської АЕС (фото)
- Радіаційний фон у Харківській області на 14 грудня 2024 року
- Перейшов на бік окупантів: екскапітану поліції загрожує до 15 років ув’язнення