У Харкові створюють онлайн-мапу доступності з розташуванням всіх об’єктів з пандусами, підйомниками, тощо
У Харкові з’явиться електронна інформаційна мапа доступності. На ній вкажуть об’єкти, які вже є безбар’єрнимт для людей з обмеженими фізичними можливостями. Це і інваліди, і матусі з візочками і люди похилого віку. Також тут же будуть позначені маршрути автобусів, тролейбусів з низькою підлогою.
ЮРІЙ ШПАРАГА ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ІНКЛЮЗИВНОЇ ДОСТУПНОСТІ І БЕЗБАР’ЄРНОГО СЕРЕДОВИЩА ХМР
В Харкові безліч об’єктів, які є доступними. У нас є доступний транспорт, але в нас є і проблема. А хто про це знає? Виникло питання сьогодні створити інформаційну мапу, тобто мапу доступності міста Харкова, на яку будуть нанесені доступні об’єкти. Більше того, в нас сьогодні з кожним днем все більше стає доступного транспорту. Що собою буде представляти мапа доступності? Це сервіс, який доступний з будь-якого гаджету, з телефону. Більше того, ми говоримо з розробниками сьогодні про те, щоб доступ до цього сайту, до цього сервісу був через QR-код, тобто максимально спростити вхід на цей ресурс.
Кожен мешканець чи гость міста завдяки такій інновації буде бачити доступні сервіси у Харкові.
ЮРІЙ ШПАРАГА ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ІНКЛЮЗИВНОЇ ДОСТУПНОСТІ І БЕЗБАР’ЄРНОГО СЕРЕДОВИЩА ХМР
Тобто, якщо це центр надання адмінпослуг, то доступний він чи ні, якщо це наші якісь зони відпочинку – доступні вони чи ні. Тобто торгова мережа, банки і таке інше. Ще раз повторююсь, ми говоримо про те, що на сьогоднішній день вже зроблено, і що буде інформативно нанесено насцю мапу. Інею може скористатися будь хто.
Такий сервіс наразі необхідний Харкову і буде дуже корисним, говорять харків’яни.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ОЛЕНА ДЕРИКОЛЕНКО МЕШКАНКА ХАРКОВА
Вона на сто процентів покращить життя харків’янам, адже в нас багато людей-ігвалідів не лише дорослих, а й дітей. Тому, я бачу, що батькам дуже тяжко. Розумієте, тяжко, бо діти взросліють, вони стають важчими. І ця мапа, це просто буде супер для Харкова. Харків і так розвивається в такі часи, А це буде дуже гарне, дуже гарне рішення.
ОЛЕНА ГУРЖІЙ МЕШКАНКА ХАРКОВА
Я лікар, тому я розумію, наскільки вона важлива особливо в наших умовах, коли велика кількість пацієнтів, які мають проблеми зі здоров’ям, з доступністю. Так, так. Це дуже гарна ідея. Головне, щоб не тільки карта, щоб більше місць таких було, безбар’єрного середовища було якнайбільше.
В профільному департаменті міськради зазначають, що робота в напрямку розширення в місті безбар’єрного середовища розпочата, а інформаційна мапа доступгості може запрацювати вже у січні 2025-го.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Комунальники Харкова за добу вивезли 91 куб. м змету та ТПВ (фото)
- У Харкові перекрили частину одного з проспектів через багатотонну техніку. Що сталося?
- На Салтівці активно ремонтують пошкоджені обстрілами будинки (фото)
- У Харкові патрульні врятували жінку та чоловіка з пожежі (відео)
- Харків’янин отримав золоту медаль на ЧЄ з підводного орієнтування (фото)