"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

У Харкові тривають монтажні роботи зі встановлення 14 блочно-модульних котелень

YouTube video player

У віддалених куточках районів, замість морально та фізично застарілих котлів і обладнання, що не підлягає ремонтам, для автономності лікарняного комплексу – причин, які обумовили появу у Харкові таких швидких у монтажу котелень, вдосталь підкинула війна. Через неї вся ремонтна кампанія для КП «Харківські теплові мережі» отримала подвійний обсяг першочергових завдань. І час на сьогодні має вирішальне значення. Як каже начальник управління з експлуатації Сергій Мельниченко, наприклад, якби довелося ремонтувати старі котли з обмуровкою, то процес розтягнувся б до зими. Блочні котельні – то зовсім інша історія.

Сергій Мельниченко начальник управління експлуатації КП «ХТМ»
Її привезли, зібрали із чотирьох блоків, зібрали усе підключили. Звісно швидше, ніж будувати, воно ж на 90% йде готовою продукцією.
Дивіться, нам тут що потрібно – отримати у всіх організацій технічні умови на підключення, це газ вода каналізація електрика. Залити, грубо говоря, фундамент, поставили котельню, поставили димові труби, підключились до мереж – все. Саму котельню ми не будуємо, ми тільки підключаємо, крупновузлова зборка вже зроблена виробником котельні. Це суттєво пришвидшує сам монтаж.

Блочні котельні для Харкова не нові. 17 з них вже пройшли найважчий в історії України опалювальний сезон і навіть заощадили до 20% електрики та газу. За словами Сергія Мельниченка, найбільша з них має потужність в 1 мегават. Натомість нова партія котелень значно потужніша – від 3 до 8 мегават. Для прикладу, дана котельня у Київському районі на 6 мегават вже здатна забезпечити теплом та гарячою водою аж 7 великих багатоповерхівок, школу та дитячий садок.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Сергій Мельниченко начальник управління експлуатації КП «ХТМ»
У цій котельні встановлено сучасне обладнання, котли “Колві” потужністю 3 мегавати кожен, насоси німецького виробника “Wilo”. Усе з частотним керуванням, тобто досить буде економна та гарна котельня у нас тут на всьому обладнанні. Є частотне керування і тому ми маємо можливість поставити тут дизельний генератор. Він також тут буде ставитися і під час блекауту. У нас тут буде запас води, у нас буде своя електроенергія і ми зможемо подавати послуги навіть під час блекаутів.

Цього року тільки у Київському районі закінчують монтажні роботи на 4-х блочно-модульних котельнях. Найбільша котельня, на 8 мегават, отримала прописку у Ново-баварському районі. Решту розподілили туди, де потрібно на Основ’янській, Холодногірській та Немишлянській філіях КП «Харківські теплові мережі» . Усі блочні котельні будуть стовідсотково готові розпочати опалювальний сезон у зазначений термін.

ОСТАННІ НОВИНИ