У Харкові в одному з ліцеїв облаштували протирадіаційне укриття (відео)

25.01.2024 20:48   -

Один з ліцеїв Харкова. Слобідський район. Після тривалої паузи одинадцятикласник Михайло Ланько знову на уроці. Наживо. Все, каже, наче вперше.

МИХАЙЛО ЛАНЬКО УЧЕНЬ 11-ГО КЛАСУ
Я останній раз в школі ж був у 9-му класі до того, як почалась війна і коли збирався до школи прям такі флешбеки так би мовити були. В принципі простіше, коли ти не сидиш перед ноутбуком по 7 годин на день, а знаходишся в класі, слухаєш вчителя, пишеш самостійно конспекти, тому тут на мою думку, доволі значні є переваги очного.

Саме цей навчальний заклад один з тих, що в Харкові відновив змішану форму навчання.

СВІТЛАНА СТАНКЕВИЧ ДИРЕКТОР ЛІЦЕЮ З ПРОТИРАДІАЦІЙНИМ УКРИТТЯМ
Шкільна мережа нашого навчального закладу становить 482 учня. На жаль, тільки 288 знаходяться в Харкові, але 80% від цих учнів, тобто 235 виявили бажання і сьогодні мають можливість навчатись в змішаному форматі, тобто очно бувати в школі, бачити своїх вчителів, своїх однокласників.

І все це стало реальним завдяки міжнародним партнерам, які і профінансували облаштування в ліцеї належного протирадіаційного укриття з класами і всів необхідним. Так, щоб діти Харкова могли навчатися так як колись, до війни.

СВІТЛАНА СТАНКЕВИЧ ДИРЕКТОР ЛІЦЕЮ З ПРОТИРАДІАЦІЙНИМ УКРИТТЯМ
У нашому закладі було протирадіаційне укриття. Але воно вже потребувало ремонту і осучаснення. Крім того, навесні 2023 року поблизу нашого закладу освіти були вибухи, які нанесли шкоду конструкції будівлі закладу. Всі ремонтні роботи та облаштування укриття були здійснені за фінансової підтримки Федеративного баварського уряду та при співпраці з асоціацією побратимства Харків-Нюрнберг. Сьогодні ми дуже вдячні і нашим міжнародним партнерам і харківському міському голові саме за те, що ми маємо сучасне сертифіковане ПРУ, яке відповідає всім вимогам. Роботи тривали більш ніж 3 місяці . Вони були дуже серйозні, тому що було встановлено в першу чергу вентиляційні канали, тобто повітря, що так необхідне в приміщенні-укритті. Були встановлені санвузли. Проведена нова електромережа, проведений інтернет, встановлені камери, які дозволяють одночасно проводити уроки не лише для дітей, які знаходяться в укритті, а й для тих, хто вирішив займатися дистанційно. Встановлені броньовані двері на випадок радіаційної небезпеки. А також інші ремонтні роботи, які усучаснили наші приміщення-укриття.

Уроки для вихованців ліцею проходять позмінно. Кожен клас має свій графік. А ті, хто за кордоном чи не в Харкові, присутні теж на уроці – онлайн.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

НАТАЛІЯ ДІДЕНКО МАТИ УЧНІВ ШКОЛИ, ВЧИТЕЛЬКА
Ми дуже цього чекали тому, що діти засиділись дома, це по-перше, а по-друге, онлайн навчання там є своє плюси, але все ж таки спілкування це найперше і найголовніше, що хотіли діти. Молодша дитина навчається в 5А класі, то вона просто біжить із задоволенням до школи. Розумієте?! Вона чекає цього моменту. Я класний керівник 9-го класу ще. І та дитина, яка захворіла перше питання у неї було, мам, це що я до школи не піду. Ось все. Розумієте. Цим мені здається, все сказано.

ТЕТЯНА ЗІРКА ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА З НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ, ВЧИТЕЛЬКА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ
Ми довго чекали на офлайн. Тому, що рівно два роки, як діти сидять на дистанційному навчанні. Хоча дистанційне навчання організовано якісно і продуктивно. Ми працюємо на платформі HUMAN, все облаштовано, але ми мали величезні втрати, – освітні втрати, як спілкування-комунікація. Так і цього не вистачало. Тепер дітки спілкуються, дітки бачать своїх вчителів, однокласників. Батьки дуже раді. Тому, що вони врешті-решт, можуть вийти працювати поповнювати бюджет Харкова.

Цей ліцей, що базується в Слобідському районі, поки єдиний в Харкові, що має сертифіковане протирадіаційне укриття. Але, каже міський голова, це тільки початок.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Це такий перший заклад в якому все обладнано по всім нормативним документам. Це ПРУ і тут мають можливість діти навчатися. При чому діти 1-го, 2-го, класу і випускні класи. Тому це дуже важливо. Це перший такий крок, але ми будемо відбудовувати декілька шкіл у районах міста Харкова для того, щоб діти мали змогу навчатися, щоб школярі ходили на навчання і навчалися віч-на-віч. Це не перша школа в якій ми будемо працювати разом з нашими міжнародними партнерами. І, крім цього, хочу нагадати, що ми незважаючи на все, будуємо першу таку школу під землею. І вона буде в березні вже здана в експлуатацію і будемо навчати дітей там.

ОСТАННІ НОВИНИ