У Харкові відбувся турнір з історії серед старшокласників
Турнір юних істориків серед старшокласників пройшов у Харкові. Загалом вже 16 років поспіль Харків є лідером турнірного руху в Україні. Протягом 2023-2024 навчального року відбулось шість всеукраїнських турнірів і в них взяли участь 26 харківських команд. І це третина від загальної кількості команд-учасниць. Харків’яни отримали 21-шу перемогу, що становить більше половини всіх нагород, отриманих всіма областями країни.
Такі дані були озвучені представниками департаменту освіти харківської міської ради під час урочистого відкриття турніру. Цьогоріч участь в ньому взяли 12 команд. І кожна націлена лише на перемогу, бо гарно підготувались і добре знають історію, говорить лідер однієї з команд.
РОМАН ОВДІЄНКО УЧАСНИК КОМАНДИ ХОЛОДНОГІРСЬКОГО РАЙОНУ
Ми вважаємо, що наші знання, вони безмежні. Ми знаємо все і ми впевнені в собі. І ми дуже дякуємо Харкову, що наразі ми можемо брати участь у таких заходах саме офлайн. Бо онлайн це одні емоції, А коли ми спілкуємось один між одним, я вважаю, що це набагато краще.
Інтерес молоді до історії сьогодні виріс, констатує кандидат історичних наук Ольга Гончарова, яка разом з іншими викладачами провідних вишів міста увійшла до складу журі.
ОЛЬГА ГОНЧАРОВА КАНДИДАТ ІСТОРИЧНИХ НАУК, ДОЦЕНТ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПЕДУНІВЕРСИТЕТУ ІМ. Г. СКОВОРОДИ
Тому, що це обумовлено тим що, велика кількість інформації зараз на часі. Вона обговорюється у суспільстві, і є частиною цього суспільства. Вони не можуть бути поза цього, в них є інтерес і, судячи з того, яка завжди підготовка до історії, то відчувається, що в них знання ширші ніж курс історії шкільний.
Пані Ольга вже багато років судить харківський історичний турнір. Говорить, обирати переможців завжди складно, всі команди готуються, демонструють високий рівень знань, тож і відповіді – в основному вірні, але є й низка критеріїв, за якими проводиться оцінювання учасників.
ОЛЬГА ГОНЧАРОВА КАНДИДАТ ІСТОРИЧНИХ НАУК, ДОЦЕНТ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПЕДУНІВЕРСИТЕТУ ІМ. Г. СКОВОРОДИ
Те, на що особисто я звертаю увагу, це, по-перше, аргументованість відповіді, командна робота – це зазвичай, для мене досить важливо, щоб діти вміли комунікувати і чути інших.
Шкільний педагог Ольга Бармас викладає історію ще з 90-х років. Каже, те, що відбувається навколо – має великий вплив на свідомість дітей, на їхню зацікавленість історією.
ОЛЬГА БАРМАС ВЧИТЕЛЬ ІСТОРІЇ
Я це побачила на програмі десятого класу, коли питання про першу світову війну, другу світову війну зовсім по-іншому сприймається. І діти вже знаходять аналогії з тим, що відбувається зараз. Цікаво спостерігати за тим, як змінюється свідомість дітей, зацікавленість дітей і взагалі, я вам хочу сказати, вони стають більш політичні. Тому що раніше було так більш спокійніше відношення до того, що відбувається навколо. А зараз вони побачили, як справжні події, пов’язані з історією, відображаються на нас, на нашому житті.
З тим, що діти, які живуть у війну, бачать її щодня, це інші діти – з більш дорослим мисленням і усвідомленням, погоджується і Дмитро Змієнко, викладач історії, який у березні 22-го пристав добровольцем до лав збройних сил України, воював на нулі, а після важкого поранення, і тривалої реабілітації, знову повернувся до вчителювання. Він говорить: сьогоднішні старшокласники – це вже зовсім інше покоління з новим підходом, зокрема і до історії.
ДМИТРО ЗМІЄНКО ВЧИТЕЛЬ ІСТОРІЇ
Вони дуже конкретні, їм не треба філософування. Вони бажають аргументовано знати, як доказати свою позицію, вони досить конкретні, тому що вони хочуть ефекту, результату і ми їм показуємо, як це робити. Вони конкретні, вони можуть більшого добитись результату, навіть чим наше покоління. Вони ставлять мету і досягають.
Турнір істориків – це командні змагання. Учні повинні вміти викласти і довести певний історичний факт, аргументувати свою відповідь, і відстояти її в дискусії з апонентами. Метою заходу є підвищення інтересу молоді до поглибленого вивчення історії, розвитку творчих здібностей. Звісно ж, що всі учасники сьогоднішнього турніру захоплюються історією рідної країни, тож з легкістю справляються з завданнями. Багато хто з учнів вже не один рік бере участь в таких заходах.
ЄГОР ЛОМІНО ЧЛЕН КОМАНДИ ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ
Це вже мій другий турнір з історії. Також я приймав участь у олімпіаді з історії та отримав перше місце на області. На всеукраїнському рівні саме з історії минулого року я зайняв, наша команда зайняла перше місце і звісно, дуже приємно, коли ти на фіналі бачиш всі харківські команди. Тобі стає приємно, що ти з такого чудового міста.
На думку молоді, саме участь у таких турнірах допомагає школярам знайти себе у дорослому житті, а інколи і визначитися з майбутньою професією.
СВІТЛАНА ДЯЧЕНКО СТУДЕНТКА ХНЮУ ІМ. Я. МУДРОГО
Що історичний турнір, що правовий, моя багаторазова участь, вони склали мені необхідний фундамент у житті, і соціальний, і в політичному контексті додало мені обізнаності і, я думаю, що це було не лише корисним, а й необхідним для мого такого загального розвитку, соціального. І я дуже вдячна участі у таких турнірах. Вони, можна сказати, побудували мене, значним чином, в науковому сенсі і життєвому теж.
АЛІСА ТИХОНЕНКО СТУДЕНТКА МАГІСТРАТУРИ ХНЮУ ІМ. Я. МУДРОГО
Я навчаюсь на юриста, я працюю вже як юрист, однак, я можу сказати, що становлення мене як особистості розпочалось саме з турнірів з історії. Я неймовірно вдячна цьому досвіду, оскільки це, по-перше, розуміння того, що потрібно завжди копати глибоко, потрібно завжди розуміти різні аргументи на користь різних точок зору. Турніри з історії розвивають критичне мислення. Ти не можешь бути гарним правником не знаючи історію. І це ті навички, які вже викоренити не можна і це те, чому я дуже вдячна.
Турнір триває весь день. Тож організатори подбали й про те, чим підкріпити учасників. У перервах між раундами на них чекають смачний ланч та пиріжки.
Переможці історичного турніру отримали дипломи Департаменту освіти Харківської міськради та подарунки і будуть представляти Харків на всеукраїнському турнірі, який наприкінці листопада відбудеться в Чернівцях.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Засуджено колаборанта з Харківщини, який організовував масові заходи для окупантів
- У Харкові затримали чоловіка, який вчинив серію підпалів (фото)
- На Харківщині створено 230 прийомних сімей
- У Харкові відкриється персональна виставка Ірини Іванців
- Харківські рятувальники допомогли медикам транспортувати хвору до “швидкої”