У Харкові видали книгу з архівами архітектора Бекетова (відео)

21.08.2023 22:27   -

Архітектор Олексій Бекетов видатний зодчий, митець, педагог. залишив яскравий відбиток в історії Харкова, зіграв ключову роль у формуванні архітектурного ансамблю міста. За його проектами у Харкові було зведено 50 будівель. Ось одна з них – приватний будинок, в якому мешкав Бекетов, побудований у 1897 році в стилі класицизму з елементами еленізму, барокко та ренесансу. Серед його робіт бібліотека Короленка і юракадемія, і ще низка видатних пам’яток Харкова. До дня міста презентували книгу з працями архітектора.

Наукове видання документальної спадщини Бекетова вміщує всі його наявні архіви. Ректор університету міського господарства, представляючи книгу, підкреслив, що це – єдине в Україні видання, в такому форматі.

ВОЛОДИМИР БАБАЄВ РЕКТОР ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ІМ. О. М. БЕКЕТОВА
Бо все, що є в нашій країні, в тому числі і в родині Олексія Миколайовича, сьогодні знаходиться в єдиній книзі. Нічого не можна краще зробити – бо тут і автобіографія, особисті листи, переписка. Коли читаєш цю роботу, дивишься на його роботу, всі об’єкти, які він проектував – тут знаходяться, в цій книзі.

Олексія Бекетова вважають корифеєм серед архітекторів Харкова. В творчості він тяжів до класичного зодчеству, хоча працював переважно у стилі модерн. Його будинки визначили нинішній архітектурний вигляд міста. Достатньо пригадати лише декілька. Комерційне училище – це перша будівля, зведена у 1889-му за проектом Бекетова в його рідному Харкові. Сьогодні воно є головним корпусом юракадемії Ярослава Мудрого. Потім були жіноча недільна школа. Сьогодні там Виставковий зал Харківського художнього музею. Палац медицини, в народі – будинок з гріфонами, на Пушкінській. Будівлі автодорожнього технікуму, театру ляльок, апеляційного суду, Палац культури МВС, і ще багато унікальних забудов.

ОЛЕКСАНДР НОВАК ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ
Ми пишаємось тим, що він народився, жив і творив в нашому місті. Завдяки йому вже більше півтора століття наше місто прикрашають його будівлі. Вони стали надбанням нашого міста, вони стали історією нашого міста, вони стали візитівкою карточкою для нашого Харкова. Я хочу сказати, що сьогодні одним з головних завдань, крім здобуття перемоги , це відновлення і збереження нашого історичного середовища, яким і пишається наше місто. І міська влада, і всі, кто присутні в цій залі, ми не стоємо на місці. Ви, знаєте, що за ініціативи ІгоряТерехова, за його керівництва опрацьовується новий генеральний план розбудови і відновлення нашого міста, і головним в цьому генплані, звичайно, буде збереження обліку, який створив центр нашого міста – обліку Бекетова.

З нагоди дня міста за професіоналізм і вагомий внесок у розвиток освіти і науки деякі працівники університету міського господарства були відзначені Почесними грамотами харківської міської ради. Вивчення спадщини Бекетова ще потребує багато роботи, яка продовжується, зазначили науковці. І попереду ще багато досліджень і проектів.

ОСТАННІ НОВИНИ