У Харкові з’явився унікальний стінопис, що виглядає по різному вдень та вночі (відео)

14.09.2023 19:10   -

Славна Україна у вигляді жінки. Колосся, як знак достатку. Вода, як джерело життя. А люди у вигляді птахів. Такий незвичний мурал з’явився на паркані комунального підприємства «Харківводоканал» по вулиці Шевченка. Його авторка, вже відома містянам своїми роботами харківська художниця Карина Жернова. Дівчина, яка раніше залишила свій творчій розпис у сквері «Стрілка» та по вулиці Сумській. Ідея розмалювати стіну довжиною більш ніж 70 метрів міським водоканалівцям виникла саме під час її роботи у центрі Харкова. Вона розмальовувала пошкоджений будинок. Поруч працювала бригада КП «Харківводоканалу».

КАРИНА ЖЕРНОВА ХУДОЖНИЦЯ
Наді мною були осколки скла. От так от, можна сказати наді мною. І коли хлопці побачили, вони сказали, що безпека перш за все і може ми якось тобі допоможемо з екіпіруванням – дамо каску або просто туди не лізь. Щоб це не було ніякої загрози життю. І так як ми з ними спілкувалися в той вечір, так трапилось, що вони стали питати, а що я взагалі малюю, чому саме птахів. Там були зображені ворони. І вони почали питати чому саме птахів і розпочала відповідати, що в мистецтві і культурі України кожний птах є символом чогось. У нас дуже багато прислів’я та прикмет саме пов’язаних з національними птахами. І від покоління до покоління бабусі та прабабусі вони передають цей момент. І зображення в нашому декоративно-ужитковому мистецтві постійно прослідковуються птахи. Це саме те, що я намагаюся популяризувати, а саме культуру України, культурну спадщину. І тоді вже я запитала у хлопців, а з чим асоціюєте ви себе. В мене вже була задумка роботи над цим проектом, а ескізи були ще сирі. Тобто картинки, які не викликали «вау» ефекту. Один з них каже, ну ось ти малюєш птахів, а ми також як оті синички. Кожен день, буде день і буде робота. Кожного дня ми працюємо на відновлення Харківщини. Відновлення того, щоб українці і харків’яни могли жити нормальним і повноціннім життям. Щоб було відновлено водопостачання, було відновлена каналізація, щоб була відновлена тепломережа. Тобто буде день і буде їжа, буде день – буде робота. І кожного дня впродовж всієї війни вони щось роблять на благо того, щоб місто і харків’яни намагалися жити нормальним та повноцінним життям. І у нас було все необхідне для комфортного перебування в місті. Під ракетами, під обстрілами ми спостерігаємо за тим, як люди, комунальні підприємці, ремонтники, працівники будь якої служби і порятунку, і ремонтних робіт – вони весь час в роботі. І тому цей мурал, стінопис присвячений саме працівникам «Водоканалу». І тим ремонтникам, будь кому, всім людям, які під час війни, під час всього цього жаху вони саме займаються ремонтними роботами. Скажемо так – на честь всіх комунальних працівників.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

КАРИНА ЖЕРНОВА ХУДОЖНИЦЯ
Стіна дійсно задовга. Коли зобразила ескізну версію роботи на 3-х аркушах А4 формату і намагалася все перенести. А я все переношу все вручну, ручками, і вже малюнок змінюю в процесі роботи для того, щоб його масштабувати в тих форматах, в тих образах, щоб воно все простежувалось. Щоб спостерігався і з боку – одного і іншого. І з іншої сторони дороги. І контрастно, і гарно, і ідея була видна. І сам малюнок – його початок і кінець. Але він весь змінюється в процесі моєї роботи. Виходить так, що я його постійно змінюю. Від основного ескізу залишилась головна ідея, залишилась основна композиція. Але постійно я додаю – або головних героїв, пташок синичок, у даному випадку. Або поєдную свою роботу, тому що ми можемо прослідковувати кольорову гаму, саме блакитно-жовту, як основну. Це вода і це житні поля, в який переходить малюнок. Зображення є саме авторський стиль і виконання, поєднання техніки та кольорів, забарвлення. І в різну пору доби картина саме грає, можна так сказати, різними барвами, різними переливами та різним сяйвом. Я використовувала і флюресцентну фарбу і хромові відтінки та поєднувала це з блиском. Тому, якщо дивитися у різну пору доби, вранці, вдень, коли вже сонце переходить на інший бік і тут немає тіні – картина переливається. Картина саме грає, переливає свої забарвлення, як в «воді» так і «житніх полях» та к «колоссях». І вночі, я можна сказати пізно йду з роботи, яку я виконую, близько восьмої. Вже починає темніти. І люди, які їдуть додому, з роботи, в сяйві фар автомобілів і в сяйві того, як підсвічується місто, вона відображається зовсім по іншому. Взагалі не так, як вона виглядає вдень. Тому її варто спостерігати в різну пору і в різну пору вона буде виглядати зовсім по-різному.

ОСТАННІ НОВИНИ