У Новобаварському районі триває відновлення житлового будинку після прильотів

27.06.2024 20:22   -

Харківські будівельники продовжують планомірно відновлювати житлові будинки у різних районах міста. Так цей будинок у Новобаварському районі пережив два “прильоти”. Кожен із них суттєво пошкодив дах, перекриття стін, вікна та двері. На щастя, загиблих та важко поранених не було.

АНДРІЙ ЗАТЕНКО МЕШКАНЕЦЬ БУДИНКУ
Перший приліт був 12 вересня 2022 року. У будівлю влучило прямо ось в дах у будівлі було дуже багато людей місцевих мешканців. були усі перелякані, а сталося це 00:05, уночі. Кого могли рятували, ДСНС-ники приїхали, військові дуже допомогли, рядом проїжджали. На щастя, дуже було гарно, що ніхто не постраждав, загиблих не було. Це був перший приліт, потом і міськрада нам буде допомогла, і волонтерські організації. Допомогли, вікна вставили, вроде как жизнь налаживалась, но случился второй приліт. Він був 7 грудня вже 23-го року. Было людей намного меньше, тому що люди все ж таки бояться жити у будівлі. Так сказать пристрелянное место не хорошими соседями. И второй прилет стало совсем уже всё печально, то есть крышу снесло и стены поотпадали.  

Місцеві мешканці підготували відповідні документи та звернулись до муніципалітету. Після необхідних процедур – почалось відновлення.

АНДРІЙ ЗАТЕНКО МЕШКАНЕЦЬ БУДИНКУ
Стукали стукали у відчинені двері і реально, класно, нам почали надавати допомогу – це супер! Можу відзначити, що величезна кількість робіт зроблена, але найголовніше – це надія людям, з’явилася надія, сподівання, надія – люди почали вертатись. У мене повернулися пенсіонери, у мене повернулися матері-одиначки. Тобто тут реально вже діти, котики, собачки бігають. Іде робота, люди оплачують комуналочку, все гарно, прибирають.

Фахівці оцінили ступінь пошкодження, затвердили необхідні документи та приступили до робіт. Частина з яких вже виконана, решта – продовжується.

КОСТЯНТИН ЛИСКА ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ З БЛАГОУСТРОЮ, ВІДБУДОВИ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ХМР
В цьому будинку були пошкоджені дах, вибиті вікна, були пошкоджені сходові марші. В одному із вони навіть були зруйновані, а також були пошкоджені міжкімнатні, міжквартирні перегородки, а також був пошкоджений фасад будинку. Наразі у нас тривають зовнішні та внутрішні оздоблювальні роботи, а саме виконання ремонту покрівлі над котельнею. У нас відновлені сходові марші в зруйнованому під’їзді. На сьогодні у нас відновленні майже всі стінові перегородки. Також тривають роботи з утеплення фасаду.

Також, звітують будівельники, тривають оздоблювальні роботи всередині будинку, стіни готують до фарбування. Триває ремонт стелі, а ще встановлюють вікна та двері.

КОСТЯНТИН ЛИСКА ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ З БЛАГОУСТРОЮ, ВІДБУДОВИ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ХМР
Після того, як роботи з утепленням будуть завершенні, буде поштукатурене та пофарбований фасад будинку, будуть оставленні вікна там де ще цього не встигли зробити. Також будуть відремонтовані пошкоджені балкони.

Комунальники кажуть, намагатимуться якнайшвидше завершити реконструкцію будинку, аби місцеві змогли вже заїхати в оновленні квартири.

ОСТАННІ НОВИНИ