Сьогодні виповнилося двадцять сім років з дня найбільшої за всю історію людства ядерної катастрофи – вибуху на Чорнобильській атомній електростанції. В результаті аварії на четвертому енергоблоці в зоні радіації опинилася площа в стоп"ятдесят тисяч квадратних кілометрів.
Пожежні, військові. Сотні людей тоді вступили в боротьбу з наслідками аварії на ЧАЕС. Серед них і Володимир Алтухов. Розповідає, з роками той жах, який вони пережили – притупляється. І щоб пригадати, кожен рік він приходить сюди у сквер пожежних, що на Полтавському шляху.
Володимир Алтухов голова ради ветеранської організації "Пожежні-рятівники Чорнобиля"
-Товарищей очень вспоминаем. Мне нравится этот день чем, что собираются наши друзья, а с годами ну это по-моему любой человек, он жаждет общения и именно общения с теми, с кем был молодым участвовал в работах, тем более экстремальных.
Покладали сьогодні квіти і до пам"ятнику чорнобильцям, що у Молодіжного парку. Аби вшанувати пам'ять своїх колег – ліквідаторів тут і Василь Холоша. Він був у самому пеклі після вибуху, працював на четвертому реакторі.
Василь Холоша ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС
–У меня 50 рентген радиации. Очень плохо, потому что меня уже несколько раз хоронили. И сейчас я вам скажу честно пока дошёл сюда – очень хорошо. Поражены и ноги и весь организм. Так что с болью всё это воспринимаем.
Ігор Бескровний