У саду Шевченка відкрили інсталяцію, присвячену донорству крові
Донорство крові – благородна та важлива місія для збереження життя та покращення здоров’я людей. В Україні зараз це ще один важливий вклад у нашу перемогу та підтримку тих, хто захищає нашу землю і дбає про добробут. У саду Шевченка зʼявилася нова інсталяція, присвячена донорам, які в умовах повномасштабної війни своєю кровʼю рятують життя як військових, так і цивільних. На урочистому відкритті інсталяції під назвою «Донорство дарує життя» були присутні представники комунальних підприємств, закладів та установ Харкова, представники місцевої влади та товариства «Біофарма плазма» , яке до пʼятиріччя роботи плазмацентру у Харкові зробили подарунок харківʼянам у вигляді донорської інсталяції.
СВІТЛАНА ГОРБУНОВА-РУБАН
ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВʼЯ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
Слово «донорство» для міста Харкова воно не новоявише, тому що багато років поспіль Харків завжди був першопрохідцем і найкращою організацією донорства. Те, що сьогодні буде відкрита інсталяція, як підкреслення частини міської філософії це велика вдячність організаторам, велика вдячність тим, хто це придумав і тим, хто це зробив.
ГАЛИНА СЕРОШТАН ДИРЕКТОР ВИКОНАВЧОГО ХАРКІВСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ «БІОФАРМА ПЛАЗМА»
Нашому центру виповнилося пʼять років в ми вирішили залишити про себе добру памʼять нашому місту Харкову. Прийшла ідея створити клумбу, або висадити дерева якісь на території місць, які відвідують харківʼяни і нагадати, що сьогодні донорство – найголовніше в житті кожної людини, тому що донорство зберігає життя, це продовжує життя і особливо сьогодні, коли є військовий час. Тому ми звернулися до міста, нам виділили місце і ми зробили там прекрасну клумбу.
Сама ж інсталяція «Донорство дарує життя» створена у вигляді кільця, де одна рука передає червону краплю іншій руці.
Крім цього, на заході відбулася висадка багаторічних рослин, центральне місце серед яких займає плодоносна червонолиста слива, як символ життя та процвітання, а навколо неї різні рослини, як і різні пацієнти закладів охорони здоров’я, врятовані завдяки донорській крові.
ІРИНА САЙКО РЕЧНИЦЯ СКП «ХАРКІВЗЕЛЕНБУД»
Ми запропонували декілька варіантів, зупинилися на варіанті клумби наші дизайнери розробили цю клумбу, це багаторічні рослини. Скажу, що жодної копійки з бюджету міста не було витрачено, це все фінансував центр плазми крові. Перед заходом основні рослини вже були висаджені таке, як дерево, кущі. Тепер вона буде радувати харківʼян і гостей нашого міста.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
Також під час заходу відбулася урочиста передача представнику військово-медичного центру Північного регіону сертифікату на препарати плазми крові для поранених на суму 150 тисяч гривень. Кошти були зібрані за рахунок безоплатного донорства плазми крові.
Донація крові вже стала доброю традицією для багатьох працівників різних комунальних підприємств та просто небайдужих харківʼян.
СВІТЛАНА ІЛЬЄНКО НАЧАЛЬНИК ДІЛЬНИЦІ №7 САЛТІВСЬКОЇ ФІЛІЇ КП «ХАРКІВБЛАГОУСТРІЙ»
Плазму ми здаємо для допомоги воїнам ЗСУ, вона потрібна для препаратів медичних, це важливо для кожної людини допомогу воїнам нашим зробити.
До цього відношуся дуже турботливо, відбуваю тривогу за тих людей, які захищають наше життя на фронті, тому постійно кожного місяця я здаю плазму.
СТАНІСЛАВ ШЕСТАКОВ ПРАЦІВНИК КП «ХАРКІВСЬКІ ТЕПЛОВІ МЕРЕЖІ»
– Систематично здаємо кров та плазму для безпосередньо воїнів ЗСУ, потрібно зараз на полі бою.
– Що ви відбуваєте, коли особисто здаєте кров?
– Ну, відчуваю, що вона вкрай потрібна , кров до перемоги рятує життя поранених бійців, перш за все, бійців ЗСУ.
Коли люди відчувають радість і задоволення від того, що допомагають іншим і знають, що саме їх кров рятує життя і приближує перемогу – неабиякий стимул здавати її знову і знову.
ОСТАННІ НОВИНИ