У центрі Харкова кипить робота. Комунальники замінюють мережі, що потрощили окупанти (відео)

27.07.2023 19:50   -

Середмістя Харкова. Рік тому, на початку війни, ця частина мегаполісу регулярно піддавалася ворожим обстрілам. Через це, крім будівель, значною мірою постраждали й комунікації, зокрема – трубопроводи.

МИКОЛА ЗАВАДА ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА З ВИРОБНИЦТВА КОМПЛЕКСУ «ХАРКІВВОДОПОСТАЧАННЯ» КП «ХАРКІВВОДОКАНАЛ»
Бомбардування призвели до того, що мережа практично вийшла з ладу. Тому що тут вона виконана з чавунних труб, а чавунна труба, вона схильна до розтріскування – ламки труби.

Тож, каже Микола Завада, застарілі труби, які відслужили майже 70 років, тепер замінюють на пластикові. Вони, пояснює, більш надійні, адже у випадку обстрілу руйнуватиметься лише невелика частина мережі – саме в місці «прильоту».

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

МИКОЛА ЗАВАДА ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА З ВИРОБНИЦТВА КОМПЛЕКСУ «ХАРКІВВОДОПОСТАЧАННЯ» КП «ХАРКІВВОДОКАНАЛ»
Робота виконується за методом скерованого буріння. Аби, по-перше, не відключати споживачів від водозабезпечення. А, по-друге, – прискорити роботи й зменшити земляні роботи. Зараз ми уже виконали першу бурову свердловину, сьогодні розширяємо, а післязавтра будемо затягувати трубу.

Загалом комунальники мають замінити 560 метрів трубопроводу. Та роботи виконуватимуть поетапно – для цього мережу розділили на дві умовні ділянки. На першій все заплановане мають завершити до 5 серпня, на іншій – до 15 п’ятнадцятого.

МИКОЛА ЗАВАДА ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА З ВИРОБНИЦТВА КОМПЛЕКСУ «ХАРКІВВОДОПОСТАЧАННЯ» КП «ХАРКІВВОДОКАНАЛ»
Абоненти працюють по старій трубі, нова паралельно прокладається. Потім вона включається і виконуються переключення бокові на житлові будинки, перемички й таке інше. Крім того, що ми замінюємо трубу, ми замінюємо запірну арматуру, ми встановлюємо нові пожежні гідранти і повністю відновлюємо роботу всіх кілець водозабезпечення для надійної роботи.

Цьогоріч працівники «Харківводоканалу» планують перекласти 10 кілометрів трубопроводу, із них майже 9 – уже оновили. Тож, прогнозують на підприємстві, мають достатньо ресурсів, аби навіть перевиконати план щодо підготовки до осінньо-зимового періоду.

ОСТАННІ НОВИНИ