У ВОЗ сподіваються, що масова вакцинація проти коронавірусу розпочнеться в 2021 році
Від оприлюднення генетичної послідовності коронавірусу до початну перших випробувань вакцин минуло лише три місяці. І це один з найменших строків розробки щеплень, зазначили у Всесвітній організації охорони здоров'я. Наразі медики та вчені проводять дослідження більше, ніж 20 вакцин проти вірусу SARS-CoV-2. Найбільш ефективною вважають вакцину, розроблену Оксфордським університетом, яка першою перейшла до третьої фази клінічних випробувань.
Сумія Свамінатан головний науковий співробітник Всесвітньої організації охорони здоров'я
Буде дуже прикро, якщо всі розробки проваляться. Але, якщо бути досить практичними, то ми сподіваємося на середину 2021 року: тоді у нас буде вакцина, яку можна буде розподілити глобально. Але такі речі неможливо прогнозувати.
У ВОЗ зазначають, що антитіла до нового вірусу зникають з крові протягом декількох тижнів. Але це не є доказом того, що у людини не виробляється імунітет до хвороби, оскільки вчені ще не до кінця вивчили ,як організм протидіє SARS-CoV-2. Також лікарі наголошують, що мутації коронавірусу не вплинуть на ефективність вакцин. Мутації вірусів – це нормальний процес, та SARS-CoV-2 не є виключенням. В Україні ж, за словами головного державного санітарного лікаря, вакцину очікують не раніше, ніж навесні 2021 року.