Це урок зарубіжної літератури семикласників сто шістнадцятої гімназії. Однак учні під час заняття майже не зазирають до підручників. Бо, кажуть школярі, більшість інформації в них застаріла. А от нових посібників діти та вчителі досі не отримали.
Михайло учень 7 класу Харківської гімназії №116
Раніше, на початку року, ним було простіше користуватися. А от ми зараз починаємо вивчати нову тему – у ньому вже немає потрібної по програмі інформації.
Ганна учениця 7 класу Харківської гімназії №116
Якщо нам потрібна додаткова інформація, ми використовуємо різні джерела інформації: Інтернет, бібліотеку, яка знаходиться у нас в школі. Інколи можливо вдома у нас є якась література.
Чимало нової інформації діти черпають від своїх вчителів. І до занять вони зараз мусять готуватися вдвічі ретельніше.
Оксана Бугакова директор Харківської гімназії №116
Всё зависит от учителя. То, как он построит урок, как предложат подготовится дома к следующему уроку. И, конечно же, учителя-профессионалы справляются и выручают детей в этой непростой ситуации.
Така сама ситуацію у в учнів четвертих класів, кажуть керівники гімназії. Саме четверті та сьомі класи всієї України цьогоріч навчаються за новою програмою, яку виклали фахівці Міносвіти в нових підручниках. Та от досі гроші на їхнє друкування в повному обсязі не виділили.
Ольга Деменко директор Департаменту освіти
Ещё в августе месяце из госбюджета ещё было выделено 180 млн для приобретения учебников. Но это была только половина необходимой суммы. И на сегодняшний день ещё не решён вопрос - где взять вторую половину необходимой суммы.
Через таку невизначеність, в Харкові залишаються без підручників понад двадцять тисяч учнів. Плюс сотні тисяч дітлахів по всій Україні. Коли ж довгоочікувані посібники з'являться на партах дітей, у Міносвіті досі не повідомляють.
Ольга Деменко директор Департаменту освіти
Сейчас я не могу нашим харьковчанам пообещать, когда будут учебники. Потому что это не зависит ни от городской власти, ни от областной. Это зависит только от руководства страны.