Учёные и промышленники искали пути инновационного развития промышленности Украины

16.12.2016 14:47   -
Автор:
Пріоритетом соціально-економічного розвитку України повинна стати інноваційно-промислова політика, переконані фахівці і науковці, і промисловці. І країна має всі реальні можливості для виходу саме на інноваційну модель розвинення. 
 
Володимир Семиноженко голова ПСНЦ НАН і МОН України, академік НАН України 
 
Основа долговременного экономического роста – это технологические инновации и на их основе новая индустриальная революция или как у нас принято говорить новая промышленная революция. Этот вопрос является архиважным для Украины и сегодня он является ключевым, связь науки, инноваций и промышленной политики для ведущих стран мира. 
 
І наука, і промисловість потребують від держави прийняття інноваційно-спрямованої економічної стратегіїі та всілякого сприяння і на місцевому рівні. І хоча органи місцевого самоврядування не можуть напряму впливати на розвиток промисловості та науки, у Харкові намагаються допомагати цьому процесу. Так, місто приймає у комунальну власність відомчий житловий фонд і об"єкти соціальної сфери та реалізує ряд програм, надаючи кредити на придбання квартир.  
 
Михайло Фатєєв заступник Харківського міського голови – директор Департаменту економіки та комунального майна 
 
Харьковский городской голова проводил личные приёмы в 5 ВУЗах и одной из проблем, которую высказали преподаватели, пришедшие на приём, это отсутствие перспективы получения жилья. В этом году после этих приёмов была принята специальная жилищная программа для работников высших учебных заведений 3-4 уровня аккредитации. Также принята программа для работников промышленных предприятий. Эти механизмы, которые позволят в какой-то степени способствовать сохранению и закреплению кадров как в ВУЗах, так и в промышленных предприятиях. Эти программы приняты. Они действуют. 21 декабря состоится сессия городского совета, деньги на эти программы предусмотрены проектом бюджета и уже с января будут продолжены работать без перерыва. 
 
Після обговорення питань члени засідання ухвалили низку рішень, серед яких, надати Мінекономрозвитку пропозиції щодо реформи управління об'єктами інтелектуальної власності, ініціювати впровадження податкових преференцій для промислових підприємств, що і займаються інноваційною діяльністю. А також створити робочу групу, яка узгодила б стандарти для експорту промислової продукції в країни ЄС.