Учёные установили, что онкологические патологии – это болезнь генома

05.02.2018 14:33   -
Автор:
В Україні на онкологію страждає майже 1 мільйон хворих, з них понад 6 тисяч – діти. І понад 100 тисяч нових випадків цього захворювання реєструється щороку. Така невтішна статистика сьогодення. Більше того онкологічні захворювання – це саме ті недуги, що ще потребують ретельних досліджень. Хоча вже зараз науковці заявляють, що виявили причини їх виникнення. 
 
Тетяна Поповська професор з онкології
 
Рак – это болезнь генома. Гены, которые управляют размножением клеток и их гибелью, это равновесие размножения и гибели клеток создаёт оптимальный жизненный уровень любого организма. Там, где начинает превалировать размножение и они не погибают, выполнив свою функцию, получается переизбыток этих клеток. Это неизбежно приводит к переразмножению, к раковым заболеваниям, т.е. это болезнь генома. Вот если есть эти мутации, то это может передаваться по наследству.  
 
Визначені і причини такої мутації, кажуть фахівці, це порушення процесу обміну речовин в організмі через неправильне харчування, малорухливий спосіб життя і стреси. Адже з досвіду роботи, зазначають, більшість хворих початок захворювання пов"язували саме із перенесеним стресом в житті, в родині чи на роботі. Більше того на сьогодні побоювання захворіти сягли якоїсь паніки. 
 
Тетяна Поповська професор з онкології
 
Мне кажется нужно как раз успокоиться. Нет такого бурного роста онкологических заболеваний. Немного есть рост, но есть во всех странах и в благополучных, не только в нашей стране. Может связано с лучшей диагностикой, ранней диагностикой и с высокой степенью информированности нашего населения. Люди живут десятилетиями после этого, если правильно и вовремя проводится лечение. Мы можем сказать, что мы добились длительной ремиссии, но ремиссия в 10-15-20 лет – это жизнь, можно расценивать это как излечение. 
  
Медицина удосконалюється як і методи лікування онкозахворювань. Вони, кажуть фахівці, не з дешевих, але вони є. А взагалі радять не наражати себе на небезпеку, не зловживати шкідливими звичками, як-то паління та алкоголь, повноцінно та правильно харчуватися, вести здоровий спосіб життя і раз на рік проходити обстеження, особливо людям після сорока років. А враховуючи те, що онкологічні захворювання не дають чіткої симптоматики, зазначають, що насторожити повинні: постійна втомлюванність, різке зниження ваги, немотивована постійно невисока температура, збільшення лімфовузлів.   
 
Тетяна Поповська професор-онколог
 
Лишний раз подойти к врачу – это не проблема.